PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Teatr Miniatura szuka dyrektora. Miasto ogłasza konkurs na to stanowisko

Teatr Miniatura szuka dyrektora. Miasto ogłasza konkurs na to stanowisko
Kończy się czas dyrekcji Romualda Wicza-Pokojskiego w Miejskim Teatrze Miniatura. Chętni na to stanowisko powinni złożyć dokumenty do 15 kwietnia 2019 roku. Kto poprowadzi teatr od jesieni dowiemy się za kilka miesięcy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miejski Teatr Miniatura. Przez 70 lat historii teatru lalkowego w Gdańsku tworzyło tu wiele wybitnych postaci polskiego i pomorskiego środowiska artystycznego
Miejski Teatr Miniatura. Przez 70 lat historii teatru lalkowego w Gdańsku tworzyło tu wiele wybitnych postaci polskiego i pomorskiego środowiska artystycznego
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


O tym, że dyrektor Wicza-Pokojski rezygnuje z kierowania Miejskim Teatrem Miniatura wiadomo już, przynajmniej oficjalnie, od 1 lipca 2018 roku, gdy przyjął z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego nominację na stanowisko dyrektora Opery Bałtyckiej.

Ponieważ jego ostatni, pięcioletni kontrakt w Miniaturze - a dyrektorem naczelnym i artystycznym jest tu od 1 listopada 2011 roku - miał potrwać do końca sezonu 2018/2019, przez ostatnie miesiące łączył obie funkcje.

Teraz miasto ogłasza konkurs na to stanowisko.

Od kandydatów wymaga odpowiedniego wykształcenia - wyższego magisterskiego, najchętniej o kierunku aktorskim, reżyserskim, lalkarskim, wiedzy o teatrze lub teatrologii, bądź w zakresie zarządzania, szczególnie zarządzania w kulturze, ale też minimum siedmioletniego doświadczenia zawodowego. W tym, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury.

Kandydat oprócz szerokiej wiedzy z zakresu kultury, powinien mieć doświadczenie w zarządzaniu zespołem i prowadzeniu projektów kulturalnych, artystycznych oraz cechować się znajomością przepisów prawa dotyczących funkcjonowania instytucji kultury.

Komisja będzie się również przyglądać jego osiągnięciom zawodowym w dziedzinie teatralnej i dorobkowi. Znajomość języka obcego i ukończone studia podyplomowe lub kursy, szkolenia z zakresu zarządzania w kulturze, ekonomii, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi będą dodatkowym atutem.

Oferty składane przez kandydatów, oprócz formalnej dokumentacji muszą zawierać autorską koncepcję programowo-organizacyjną Miejskiego Teatru Miniatura na czas trzech sezonów artystycznych, począwszy od sezonu 2019/2020.

Kompletną ofertę należy przesłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem
„KONKURS – Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. NIE OTWIERAĆ”

na adres:

Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, Biuro Prezydenta ds. Kultury

lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (adres jak wyżej),

w terminie do dnia 15 kwietnia 2019 r. Decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu.


Miasto na rozpatrzenie ofert i zakończenie procedury konkursowej przewiduje termin do 90 dni od końcowej daty składania ofert. O wynikach konkursu kandydaci zostaną poinformowani pisemnie.

Szczegóły tutaj

Dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura zostanie powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska na czas określony od 1 września 2019 r. na trzy sezony artystyczne.

Miejski Teatr Miniatura jest instytucją kultury Miasta Gdańska. To jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Działa w Gdańsku już od 70 lat. Na jego deskach występują utalentowani twórcy z całego kraju i zagranicy. Znajdziemy tu repertuar dla całej rodziny, ponieważ MTM nie stroni do spektakli dla widzów dojrzalszych. Co roku wystawia blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów.


WIĘCEJ:

„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w Teatrze Miniatura - dla małych i dużychAnna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze