PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Michał Derlatka z rekomendacją na stanowisko dyrektora Miejskiego Teatru Miniatura
Michał Derlatka z rekomendacją na stanowisko dyrektora Miejskiego Teatru Miniatura
Komisja konkursowa jednogłośnie uznała, że Michał Derlatka będzie najlepszym kandydatem na dyrektora Miejskiego Teatru Miniatura i został on rekomendowany Prezydent Miasta Gdańska na to stanowisko na okres trzech sezonów artystycznych.
Michał Derlatka
Michał Derlatka
Fot. Anna Rezulak / KFP

 

Michał Derlatka jest reżyserem teatralnym, aktorem i lalkarzem. Pochodzi z Trójmiasta. Ukończył wydziały: aktorski (PWST Wrocław) oraz reżyserii teatralnej (PWST Kraków/Wrocław). Studiował też reżyserię i dramaturgię w Hiszpanii (Institut del Teatre, Barcelona). Specjalizuje się w przedstawieniach teatru formy i teatru młodego widza. W Teatrze Wybrzeże zrealizował trzy przedstawienia: "Przygody Koziołka Matołka", "Zaczarowana królewna" i "Randka z feministką", w MTM cztery. 

Pokonał pięciu innych kandydatów dopuszczonych przez komisję do ostatecznego etapu przesłuchań. Byli to:

  1. Marek Brand
  2. Anna Golc
  3. Krzysztof Grabowski
  4. Jacek Sarnacki
  5. Adam Walny.

 

W komunikacie Referatu Polityki Kulturalnej czytamy:

“Komisja - po wysłuchaniu kandydatów oraz przeanalizowaniu i omówieniu wszystkich ofert - zwróciła uwagę na dwie interesujące kandydatury: panów Marka Branda i Michała Derlatki.

Po wnikliwej dyskusji Przewodnicząca dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury Barbara Frydrych zarządziła głosowanie. Jawne głosowanie odbyło się zgodnie z Regulaminem pracy komisji stanowiącym załącznik do zarządzenia PMG nr 608/2019. Każdy członek komisji mógł oddać jeden głos.

W wyniku głosowania jednogłośnie wybrano Michała Derlatkę, który tym samym jest rekomendowany Prezydent Miasta Gdańska na stanowisko dyrektora Miejskiego Teatru Miniatura na okres 3 sezonów artystycznych.”

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl