• Start
  • Wiadomości
  • Miasto czeka na fundatorów „Wakacyjnego Stażu”. Firmy, organizacje mogą zgłaszać się do 23 marca

Miasto czeka na fundatorów „Wakacyjnego Stażu”. Firmy, organizacje mogą zgłaszać się do 23 marca

Ruszyła kolejna edycja projektu płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w okresie letnim. Obecnie trwa pierwszy etap projektu, czyli nabór fundatorów staży, który zakończy się 23 marca. W ubiegłym roku pracodawcy zgłosili 376 miejsc stażowych, na które aplikowało blisko 1400 kandydatów!
20.03.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 Gala XV edycji akcji Wakacyjny Staż w Olivia Business Centre w Gdańsku. Nominacje wręczała m.in. Aleksandra Dulkiewicz z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej


Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażysty, na co najmniej miesiąc w okresie od lipca do września 2018 roku i do wypłaty stażyście wynagrodzenia w kwocie minimalnej 1400 zł brutto za miesiąc stażu.

W ramach projektu studenci i absolwenci uczelni mogą zdobyć praktyczne umiejętności i doświadczenia, pozyskać kontakty zawodowe. Zwycięzcy będą realizować staże w firmach, działających w różnych branżach i obszarach.

- Do wakacyjnego stażu aplikowałam kilka razy - mówi Natalia Nawra, absolwentka stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim kończąca kolejne studia rosjoznawstwo. - W zeszłym roku pracowałam w firmie Aluship Technology zgodnie z moim kierunkiem studiów, wcześniej byłam na stażu Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Dla mnie staż okazał się doskonałym sposobem na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o pracy, z tym jak ona rzeczywiście wygląda w konkretnym miejscu. Student myśli, że powinien wszystko wiedzieć i że tego oczekuje pracodawca, a tak nie jest na szczęście. Dla mnie to było bardzo ważne doświadczenie.

Projekt „Wakacyjny Staż 2018” miasto Gdańsk organizuje we współpracy z przedsiębiorcami, którzy poszukują stażystów i gotowi są na ufundowanie miejsc stażowych dla uczestników projektu. W tym roku odbywa się już 16 edycja programu. W ubiegłym roku zarejestrowano 1383 zgłoszeń uczestników na 376 miejsc stażowych, przygotowanych przez 93 fundatorów. Prawie połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

- Bierzemy udział w programie "Wakacyjny Staż" od wielu lat i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni - mówi Aleksandra Berezecka z firmy Zjednoczenie.com. - Program doskonale wpisuje się w nasze potrzeby, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że łatwiej jest wyszkolić sobie specjalistę niż znaleźć na rynku pracy osobę pasującą do profilu z doświadczeniem, jakiego poszukujemy.

Jak mówi Aleksandra Berezecka stażyści z programu "Wakacyjny Staż" w większości przypadków bardzo dobrze sprawdzają się jako pracownicy. Kilka osób zostało w firmie po zakończeniu stażu, a pierwsza stażystka z programu, która trafiła do firmy, jest w niej już prawie 8 lat.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” obejmuje kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży

  • od drugiego tygodnia kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników na stronie projektu www.wakacyjnystaz.pl

  • w maju i czerwcu firmy przeprowadzą rekrutacje kandydatów.


Firmy zainteresowane udziałem w „Wakacyjnym Stażu 2018” powinny wypełnić i przesłać deklarację uczestnictwa w projekcie wraz z logo firmy w wersji elektronicznej do 23 marca 2018 r. na adres: wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl z dopiskiem „Wakacyjny Staż 2018 – deklaracja uczestnictwa”.

Fundatorzy staży proszeni są o samodzielne wypełnienie „Oferty stażu” na stronie projektu najpóźniej do dnia 31 marca 2018 r.

- Osoba, która dostanie się na staż w miejsce pracy bliskie kierunkowi studiów, może poznać specyfikę pracy, o której myśli - dodaje Natalia Nawra. - Sprawdzić jak to wygląda w realnym życiu, jakie są oczekiwania, jacy ludzie tam pracują, jaka jest atmosfera. To bardzo ważne. W tym roku kończę drugie studia i będę aplikować w miejsce, w którym chciałabym zostać już na dłużej.        

- Wakacyjny staż odpowiada potrzebom studentów i pracodawców - dodaje Aleksandra Berezecka. - To doskonały sposób, żeby zatrudnić młode, ambitne osoby, a z kolei dla studentów to świetne rozwiązanie, ułatwiające postawienie pierwszych kroków na rynku pracy.

TV

Uniwersytet WSB Merito ma nowy kampus