PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mecz Trefla w Rzeszowie w ostatniej chwili odwołany. W weekend z Jastrzębskim Węglem zamiast ze Stalą Nysą

Mecz Trefla w Rzeszowie w ostatniej chwili odwołany. W weekend z Jastrzębskim Węglem zamiast ze Stalą Nysą
W środę, 21 października, siatkarze Trefla Gdańsk o godz. 20.30 mieli rozpocząć mecz w Rzeszowie z Asseco Resovią. Spotkanie zostało niemal w ostatniej chwili odwołane ze względu na niepokojące objawy zawodników gospodarzy. Gdańszczanie w sobotę, 24 października, zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.
Siatkarze Trefla pojechali do Rzeszowa, ale meczu nie zagrali. Mają zagrać w sobotę w Jastrzębiu
Siatkarze Trefla pojechali do Rzeszowa, ale meczu nie zagrali. Mają zagrać w sobotę w Jastrzębiu
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Mecz Asseco Resovii Rzeszów z Treflem Gdańsk miał w połowie września inaugurować dla obu zespołów sezon 2020/2021 PlusLigi. Nie został rozegrany ze względu na koronawirusa w gdańskim zespole (wszyscy już byli zdrowi, ale trener Michał Winiarski chciał otrzymać kilka dodatkowych dni na przygotowania). 

Nowy termin wyznaczono na środę, 28 października. Gdańszczanie udali się do Rzeszowa. Spotkanie miało rozpocząć się o godz. 20.30. Zostało odwołane niemal w ostatniej chwili. Powodem jest stan zdrowotny gospodarzy.

Asseco Resovia wydała w tej sytuacji komunikat:

„Ze względu na niepokojące objawy, które zawodnicy naszej drużyny zaczęli zgłaszać w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych, działając w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki, podjęta została decyzja o odwołaniu dzisiejszego meczu z Treflem Gdańsk. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników jest najważniejsze. Więcej informacji postaramy się przekazać w dniu jutrzejszym (w czwartek, 22 października - red.)”.


Zmieniły się też plany na weekend, 24-25 października siatkarzy Trefla.

Pierwotnie gdańszczanie w niedzielę, 25 października o godz. 17:30 mieli podejmować w Ergo Arenie Stal Nysa. Z uwagi na wykrycie przypadku zakażenia koronawirusem w drużynie gości, mecz ten nie może się odbyć w w/w terminie.

Podopieczni trenera Winiarskiego rozegrają za to dzień wcześniej - w sobotę, 24 października - w Jastrzębiu-Zdroju zaległe spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Pierwotnie oba zespoły miały grać przeciwko sobie w niedzielę, 18 października, ale mecz został przełożony ze względu na kwarantannę jastrzębian. 

- Ten sezon jest pełen dynamicznych zmian. Sytuacja wymaga od nas dostosowania się i podejmowania szybkich decyzji. Cieszę się, że dosłownie w ciągu godziny od informacji ze Stali Nysa udało nam się ustalić z Jastrzębskim Węglem i Polską Ligą Siatkówki rozegranie zaległego meczu na Górnym Śląsku. Jastrzębianie następnie w poniedziałek wylatują do Rumunii na turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzów, stąd nasza decyzja, by drużyna po prostu została na południu Polski i prosto z Rzeszowa udała się do Jastrzębia-Zdroju - mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Mecz Trefla z Jastrzębskim Węglem rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowany w Polsacie Sport. Z kolei nowa data spotkania ze Stalą Nysa zostanie podana w późniejszym terminie.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl