PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Marcin Janusz po trzech latach odchodzi z Trefla. Grając w Gdańsku trafił do reprezentacji Polski

Marcin Janusz po trzech latach odchodzi z Trefla. Grając w Gdańsku trafił do reprezentacji Polski
Trefl Gdańsk w siatkarskiej PlusLidze zakończył tegoroczny sezon na szóstym miejscu, dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jedną z najważniejszych postaci zespołu trenera Michała Winiarskiego był Marcin Janusz. Niespełna 27-letni rozgrywający po trzech sezonach odchodzi z gdańskiej drużyny.
Marcin Janusz w Treflu stał się jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce
Marcin Janusz w Treflu stał się jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

- Bardzo dziękujemy Marcinowi za te trzy sezony w barwach Trefla Gdańsk. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w jego rozwoju jako pierwszego rozgrywającego oraz obserwować kolejne kroki w siatkarskiej drodze. Jestem przekonany, że przed Marcinem wiele sukcesów, zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych, a za te drugie ściskamy kciuki szczególnie mocno - mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Niespełna 27-letni Marcin Janusz właśnie będąc zawodnikiem Trefla trafił do reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zadebiutował w 2018 roku, rok później zdobywał srebrny medal Pucharu Świata i brązowy Ligi Narodów. W tym roku selekcjoner Vital Heynen powołał go do szerokiej kadry, z której wybierze dwunastu zawodników na igrzyska olimpijskie w Tokio. 

Janusz w Treflu grał od sezonu 2018/2019, wystąpił w niemal wszystkich ze 100 meczów rozegranych przez gdańszczan w PlusLidze, Lidze Mistrzów oraz Pucharze Polski. W trakcie trzech lat pięciokrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Miał 48 asów serwisowych i prawie 80 bloków.

Media donoszą, że rozgrywający przejdzie do Grypy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, zespołu, który walczy obecnie w finale PlusLigi z Jastrzębskim Węglem.

 

Klub Trefl informuje, że ważne kontrakty na sezon 2021/2022 mają Łukasz Kozub (rozgrywający związał się z klubem rok temu 3-letnim kontraktem), Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl i Karol Urbanowicz, a w trakcie rozgrywek zapewnienie o miejscu w składzie na kolejny sezon otrzymał także Mateusz Mika, który powraca do pełni zdrowia po kontuzji.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl