PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#LightTheSky Niebo nad Gdańskiem rozbłysło. Dla medyków, chorych i ludzi kultury

#LightTheSky Niebo nad Gdańskiem rozbłysło. Dla medyków, chorych i ludzi kultury
W piątek, 1 maja, wieczorem niebo nad gdańską Letnicą rozbłysło podczas specjalnego pokazu #LightTheSky. To ogólnopolska akcja oddająca hołd lekarzom i pielęgniarkom walczącym z pandemią COVID-19, chorym i ich rodzinom, a także zmarłym na koronawirusa. Jej celem jest też zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest sektor kultury i branża eventowa.
#LightTheSky w gdańskiej Letnicy
#LightTheSky w gdańskiej Letnicy
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W piątek, 1 maja, o godzinie 21:30 snopy świateł pojawiły się nad gdańskim stadionem w Letnicy. Był tam realizowany pokaz w ramach ogólnopolskiej akcji #LightTheSky. Całość została nagrana i udostępniona będzie w internecie – w ramach akcji #zostańwdomu.

- #LightTheSky to akcja branży eventowej, zapoczątkowana w krajach Beneluksu, gdzie firmy zajmujące się techniką estradową rozświetlały niebo z różnych miejsc w tym samym czasie. Do akcji systematycznie dołączały kolejne kraje, a tym razem też Polska. Pokazy będzie można zobaczyć w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym także w Trójmieście - mówi reklamując wydarzenie Dominik Zimakowski, jeden z organizatorów akcji.

Akcję,która była hołdem dla pracowników ochrony zdrowia, dzięki nagraniu będzie można zobaczyć w internecie
Akcję, która była hołdem dla pracowników ochrony zdrowia, dzięki nagraniu będzie można zobaczyć w internecie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Data została wybrana nieprzypadkowo. 1 maja obchodzone jest Święto Pracy. #LightTheSky adresowane jest do służb medycznych, które wyjątkowo ciężko pracują w dobie pandemii oraz osobom dotkniętym tą chorobą i rodzinom zmarłych. Trójmiejska branża estradowa chciała także w ten sposób uczcić pamięć jednego z przyjaciół, który 18 kwietnia zmarł w wyniku powikłań związanych z COVID-19.

- Krzysztof Puławski był przedstawicielem branży w Trójmieście. 1 maja puścimy dla niego światełko do nieba i tym samym uczcimy pamięć o Krzyśku – zapowiadał Maciej Bielecki, przyjaciel zmarłego.

Akcja ma też zwrócić uwagę na to jak ważna w naszym życiu jest kultura i branża eventowa
Akcja ma też zwrócić uwagę na to jak ważna w naszym życiu jest kultura i branża eventowa
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Akcja była jednocześnie przypomnieniem, jak ważną rolę pełni branża eventowa na co dzień. Ma być ona „odmrażana” na samym końcu, a zatem czeka ją najdłuższa walka o przetrwanie. Przez kolejne tygodnie muzycy, artyści, organizatorzy imprez, technicy estradowi, realizatorzy czy producenci sprzętu estradowego, pozostaną bez pracy.

Biało-czerwony Gdańsk. Do niedzieli 3 maja oglądać można iluminacje z okazji Dnia Flagi

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl