• Lechia na remis z Olympiakosem Pireus. Rafał Wolski zdobywcą gola

Lechia na remis z Olympiakosem Pireus. Rafał Wolski zdobywcą gola

W środę, 3 lipca, na stadionie przy ul. Traugutta piłkarze Lechii zagrali sparing z Olympiakosem Pireus. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, gola dla biało-zielonych zdobył w 69. minucie wracający po kontuzji Rafał Wolski. Wicemistrzowie Grecji wyrównali w doliczonym czasie gry.
03.07.2019
Rafał Wolski w objęciach kolegów po zdobyciu gola

Pierwszy mecz ekstraklasy w sezonie 2019/2020 piłkarze Lechii rozegrają 19 lipca (piątek) na wyjeździe z ŁKS Łódź. Sześć dni później - 25 lipca (czwartek) - w pierwszym spotkaniu drugiej rundy Ligi Europy zmierzą się z Broendby Kopenhaga lub fińskim FC Inter Turku.

Jednak pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie w ogóle, Biało-Zieloni zagrają jako zdobywcy Pucharu Polski jeszcze wcześniej: o Superpuchar Polski - z mistrzem kraju, Piasem Gliwice (13 lipca, w Gliwicach).

Trener Piotr Stokowiec i jego sztab od kilku tygodni pracują, by forma zawodników była jak najlepsza. Mają temu pomóc obozy, m.in. w Cetniewie oraz sparingi. Rywalami w pierwszych dwóch były Chojniczanka Chojnice (1:1) i izraelski Hapoelem Beer Shewa (0:3). W trzecim - rozegranym w środę, 3 lipca, na stadionie przy ul. Traugutta - był wicemistrz Grecji Olympiakos Pireus.

W składzie Lechii od pierwszej minuty zagrali m.in. pozyskani przed tegorocznym sezonem Mario Maloca, Maciej Gajos i Zarko Udovicić. Bramki Lechii prez cały mecz strzegł Zlatan Alomerović, który już w 7. minucie pewnie obronił strzał Kostasa Fortounisa, kapitana Olympiakosu. Chwilę później mocno na bramkę Greków uderzył 19-letni Egy Maulana Vikri z Indonezji, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Drugą tak dogodną sytuację gdańszczanie mieli w 69. minucie. Tym razem ją wykorzystali. Rafał Wolski w tym roku ze względu na kontuzję jeszcze nie grał, w 60. minucie zastąpił Gajosa, dziewięć minut potem w polu karnym Flavio Paixao oddał piłkę “Wolakowi”, który strzelił celnie przy słupku.

Goście zdołali doprowadzić do remisu już w doliczonym czasie gry, po strzale Miguela Angela Guerrero.

Lechia Gdańsk - Olympiakos Pireus 1:1 (0:0)

Bramki: Rafał Wolski (69) - Guerrero (90+3)

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila (74. Tomasz Makowski), Mario Maloca (74. Błażej Augustyn), Michał Nalepa, Filip Mladenović (60. Lukas Haraslin) - Egy Maulana Vikri (60. Sławomir Peszko), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (60. Rafał Wolski), Zarko Udovicić - Artur Sobiech (60. Flavio Paixao)

Olympiakos: Jose Sa (66. Marios Siampanis) - Omar Elabdellaoui (65. VasilisTorosidis), Ruben Semedo (65. Avraam Papadopoulos), Jagos Vuković (35. Ousseynou Ba), Kostas Tsimikas (64. Leonardo Koutris), Guilherme (65. Vasilis Sourlis), Andreas Bouchalakis (65. Franco Soldano), Bruno Silva (65. Giorgios Masouras), Kostas Fortounis (65. Miguel Angel Guerrero), Daniel Podence (65. Thanasis Androutsos), Florin Durmishaj (51. Mathieu Valbuena)