PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - Lech Poznań 0:1. Rzut karny i czerwona kartka Michała Nalepy

Lechia - Lech Poznań 0:1. Rzut karny i czerwona kartka Michała Nalepy
W poniedziałek, 30 listopada, na stadionie w Letnicy w pierwszej połowie nieznacznie przeważali goście z Poznania, w drugiej spotkanie się wyrównało, ale to piłkarze Lecha cieszyli się ze zwycięstwa. Zadecydował rzut karny po ręce Michała Nalepy, który otrzymał też drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną.
Spotkanie między Lechią a Lechem było wyrównane, ale ostatecznie to goście cieszyli się ze zwycięstwa
Spotkanie między Lechią a Lechem było wyrównane, ale ostatecznie to goście cieszyli się ze zwycięstwa
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W Lechii w spotkaniu z Lechem Poznań do podstawowej jedenastki powrócili Dusan Kuciak i Michał Nalepa, który ostatnio pauzował za kartki. Obrońca biało-zielonych nie wytrwał do końca meczu. 

W pierwszej połowie oba zespoły walczyły, ale to goście częściej byli też przy piłce. Gdańszczanie oddali dwa strzały, piłkarze Lecha siedem. Gole nie padły.

Po zmianie stron, w ciągu pierwszych sześciu minut goście oddali pięć strzałów: dwa Dani Ramirez, trzy Mikael Ishak. Hiszpan najpierw uderzył z dystansu (bez problemów piłkę złapał Dusan Kuciak) a potem jego strzał został zablokowany. Z kolei Szwed trafił w poprzeczkę, jego dobitkę obronił leżący na ziemi Kuciak, niedługo później strzelił nad poprzeczką.

W 57. minucie znowu groźnie uderzał zza pola karnego Ramirez. Półtora metra obok bramki.

Zaraz potem trener Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian (jak na niego to bardzo szybko): Tomasz Makowski zmienił Jakuba Kałuzińskiego, Łukasz Zwoliński - Conrado. Chwilę później dwukrotnie było groźnie pod bramką Lecha. Nie na tyle jednak, by cieszyć się z gola.

W 66. minucie główkował z siódmego metra Flavio Paixao, Filip Bednarek nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 75. minucie Kenny Saief wbiegał w pole karne, stracił piłkę, ale zaraz ją odzyskał, podawał sprzed końcowej linii. Wywalczył rzut rożny. Wgrywał Rafał Pietrzak na krótki słupek, świetnie główkował Zwoliński, Bednarek wybił piłkę już z bramki, napastnik Lechii wyrzucił ręce w do góry w geście triumfu. Sędzia Łukasz Szczech nie przerwał akcji, nakazał grać dalej (telewizyjne powtórki nie były jednoznaczne, czy piłka nie minęła linii bramkowej całym obwodem).

 

Piłka w siatce Lecha?
Piłka leci do bramki Lecha. Bramkarz za chwile ją zatrzyma. Czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową?  
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Siedem minut później dramat Lechii. Akcja Lecha, w polu karnym wybijał Nalepa, przy dobitce Pedro Tiby piłka trafiła w rękę obrońcy biało-zielonych. Nalepa zobaczył żółtą kartkę, drugą już w tym meczu a w konsekwencji czerwoną. Arbiter nakazał też wykonanie rzutu karnego. Ishak strzelił w jeden róg bramki, Kuciak rzucił się w drugi. 0:1.

 

Rzut karny. Dusan Kuciak w jedną stronę, piłka w drugą
Rzut karny. Dusan Kuciak w jedną stronę, piłka w drugą
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Już w doliczonym czasie gry strzelał Makowski. Bezskutecznie. Na ostatni w meczu rzut rożny pod bramkę Lecha pobiegł nawet Kuciak. Nic nie wskórał ani on ani jego koledzy.

Pomeczowe statystyki:

  • strzały: Lechia 15, Lech 17
  • strzały celne: Lechia 4, Lech 4
  • posiadanie piłki: Lechia 49 proc., Lech 51 proc.
  • rzuty rożna: Lechia 7, Lech 8
  • przebyty dystans: Lechia 108 km, Lech 107 km

W sobotę, 5 grudnia, gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 - Mikael Ishak 84' (k.)

Żółte kartki: Nalepa (Lechia) - Tuba (Lech)

Czerwona kartka: Nalepa (Lechia) - za drugą żółtą

Lechia: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak (89' Mateusz Żukowski) - Jarosław Kubicki - Jaroslav Mihalik (70' Omran Haydary), Kenny Saief (89' Maciej Gajos), Jakub Kałuziński (58' Tomasz Makowski), Conrado (58' Łukasz Zwoliński) - Flavio Paixao

Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Wasyl Kraweć (77' Tymoteusz Puchacz) - Pedro Tiba, Jakub Moder (77' Karlo Muhar) - Jakub Kamiński (58' Michał Skóraś), Dani Ramirez (77' Filip Marchwiński), Jan Sykora - Mikael Ishak (88' Nika Kaczarawa)

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl