• Lechia awansowała do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Chełmianka pokonana 2:0

Nie było niespodzianki w Chełmie - trzecioligowiec nie dał rady zespołowi z ekstraklasy. Lechia w środę, 30 października, pokonała w 16 finału Totolotek Pucharu Polski 2:0 po golach Michała Nalepy i Flavio Paixao. W sobotę, 2 listopada, gdańszczanie grają o ligowe punkty na wyjeździe z Cracovią.
30.10.2019
Pierwszego gola dla Lechii zdobył Michał Nalepa (w masce)
Pierwszego gola dla Lechii zdobył Michał Nalepa (pierwszy z prawej - w masce)

Biało-Zieloni rozpoczęli spotkanie w Chełmie w eksperymentalnym składzie, m.in. z Tomaszem Makowskim na lewej obronie i Maciejem Gajosem na skrzydle, w bramce miejsce zajął Zlatan Alomerović, a na szpicy Flavio Paixao, za którego plecami operował Patryk Lipski.

Lechia objęła prowadzenie już w piątej minucie spotkania. Po wrzutce z rzutu wolnego kapitalnie do strzału złożył się Michał Nalepa i było 0:1. Gdańszczanie syzbko mogli podwyższyć wynik, ale minimalnie niecelnie strzelał Tomasz Makowski, a dobry strzał z rzutu wolnego Patryka Lipskiego obronił bramkarz Chełmianki. Lechia prowadziła grę, stwarzała kolejne sytuacje, ale rywale także mieli swoją szansę. W 17. minucie Volodymyr Hladkyy oddał dobry strzał, ale na posterunku był Alomerović. Kolejne świetne sytuacje miał Flavio (raz minimalnie obok bramki po strzale z woleja, a raz po strzale głową). W ostatnich minutach kolejną sytuację miał Maciej Gajos, ale jego strzał pod poprzeczkę doskonale bronił bramkarz gości.

Na drugą połowę Lechia wyszła z jedną zmianą. Strzelca bramki Michała Nalepę zastąpił Artur Sobiech. Biało-Zieloni cały czas przeważali, mieli kolejne groźne sytuacje (m.in. Flavio czy Lipski), ale cały czas wynik 1/16 Totolotek Pucharu Polski nie ulegał zmianie. W 61. minucie na placu gry pojawił się Lukas Haraslin, który już trzy minuty później przeprowadził ładną akcję, wrzucił na głowę Gajosa, ale świetnie zachował się w bramce Cezary Osuch, który obronił strzał głową. Pomocnik Lechii w 73. minucie został faulowany w polu karnym, do "jedenastki" podszedł Flavio i pewnie pokonał bramkarza, podwyższając prowadzenie na 2:0. Do końca meczu wynik się nie zmienił i

Gdańszczanie wywieźli z Chełma awans do 1/8 Totolotek Pucharu Polski a już w sobotę, 2 listopada, zagrają o ligowe punkty na wyjeździe z Cracovią.

Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: Michał Nalepa (5.), Paixao (73.)

Chełmianka: Cezary Osuch - Dawid Niewęgłowski, Jakub Niewęgłowski, Kamil Kocoł, Michał Wołos, Norbert Myszka, Patryk Czułowski, Paweł Uliczny, Paweł Wolski, Przemysław Kwiatkowski, Volodymyr Hladkyi.

Lechia: Zlatan Alomerović - Tomasz Makowski, Błażej Augustyn, Michał Nalepa (46. Artur Sobiech), Karol Fila - Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik - Maciej Gajos (83. Rafał Wolski), Patryk Lipski, Sławomir Peszko (61. Lukas Haraslin) - Flavio Paixao.