Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Książka GO! Szukaj, szukaj, znajdź i czytaj! Będą niespodzianki!

Akcja poszukiwania książek, bo tym jest Książka. GO!, odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do odnalezienia będzie łącznie ponad 60 tytułów nowości wydawniczych! Wśród nich m.in. książki Tess Gerritsen, Jacka Dehnela, Katarzyny Puzyńskiej, Janusza L. Wiśniewskiego, Małgorzaty Wardy, Michała Rusinka.

Książka GO! Szukaj, szukaj, znajdź i czytaj! Będą niespodzianki!
A
A
data publikacji: 09 kwietnia 2017 r.

Czytanie jest przyjemne, bywa też ekscytujące
Czytanie jest przyjemne, bywa też ekscytujące
fot. fotolia.com

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane 22 kwietnia w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela.

Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki, ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Nowością tej edycji Książki GO! będzie możliwość zdobycia niektórych książek z autografami pisarek/pisarzy, które do odnalezienia będą w edycji wieczornej. Podpowiedzi do lokalizacji książek z autografami opublikowane zostaną w sobotę (22 kwietnia) o godz. 20:00.

Do promocji III edycji Książki GO! włączyli się również niektórzy autorzy ukrytych książek. Na kanale youtube.com biblioteki publicznej w Gdańsku dostępne są krótkie filmiki z udziałem np. Tess Gerritsen, Marie Tourell Søderberg czy Jacka Dehnela, którzy zapraszają za udziału w grze.

Poprzednie edycje Książki GO! cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad tysiąc uczestników gry miejskiej! Tym razem organizatorzy zapewnili rekordową ilość książek do odnalezienia. W Gdańsku zapowiada się wyjątkowe święto książki!-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl