PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kręć kilometry dla Gdańska: rośnie stawka w jesiennej grze rowerowej, wciąż warto dołączyć

Kręć kilometry dla Gdańska: rośnie stawka w jesiennej grze rowerowej, wciąż warto dołączyć
Od poniedziałku, 18 października, punkty zbierane przez uczestników gry rowerowej Kręć kilometry dla Gdańska, która premiuje aktywne dojazdy do pracy/ szkoły / na uczelnię, liczone są podwójnie. Dzięki temu łatwiej będzie “zarobić” na atrakcyjne nagrody rywalizacji. Dołącz do gry i przekonaj się, że rower to świetny środek transportu także jesienią.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jeden z gdańskich liczników rowerowych, przy ul. 3 Maja, listopad 2020 roku
Jeden z gdańskich liczników rowerowych, przy ul. 3 Maja, listopad 2020 roku
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Celem gry “Rowerem do pracy i szkoły. Kręć Kilometry dla Gdańska” jest zachęcanie mieszkańców i mieszkanek naszego miasta do korzystania z rowerów, hulajnóg, deskorolek lub rolek w codziennym poruszaniu się po mieście także jesienną porą. Uczestnicy gry korzystają z bezpłatnej aplikacji Activy, która nalicza im punkty zdobyte na trasie. Za codzienne dojazdy do pracy, szkoły średniej i na uczelnię naliczane są wysokie premie. 

Akcja półmetek przekroczyła 12 października, ale bardziej istotny dla jej obecnych i potencjalnych uczestników dzień przypada w poniedziałek (18 października). Od tego dnia aż do 12 listopada - kiedy to zabawa “dojedzie do mety”, każdy przebyty w aktywny sposób kilometr będzie nagradzany podwójną punktacją, także premie za dojazd do pracy/szkoły będą dwukrotnie wyższe. 

Więcej informacji o zasadach kampanii:

 

Do zdobycia wciąż są rowerowe skarpety zaprojektowane z myślą o tegorocznej edycji kampanii (wyprodukowano 2 tys. par). Żeby je odebrać, wystarczy zebrać 777 punktów. Główną i gwarantowaną nagrodą dla każdego, kto wykręci 7777 punktów i wykupi ją w sklepiku w aplikacji za wirtualną walutę tj. 7777 ActiveCoinów, jest niepowtarzalny, wodoodporny rowerowy plecak w stylu kurierskim, z logo kampanii, także zaprojektowany specjalnie dla najbardziej aktywnych graczy i graczek rowerowej rywalizacji.

 

Skarpety Kręć kilometry dla Gdańska  edycja 2021
Skarpety "Kręć kilometry dla Gdańska" edycja 2021

 

Do wirtualnego sklepiku gry trafiły 82 świetnej jakości nagrody ufundowane przez Miasto Gdańsk i sponsorów gry: Sklepy rowerowe Szprychy.com, Sklep Rowerowy Buga Sport, Decathlon Przymorze i Kartuska, Sklep Rowerowy Wysepka, Sklep Rowerowy Giant Wrzeszcz. Do wyboru m. in.: liczniki rowerowe, oświetlenie, odzież dla rowerzystów (w tym także bluzy i skarpetki z motywami ubiegłorocznej gry rowerowej), zapięcia U Lock, pompki, ale także np. możliwość wypożyczenia roweru elektrycznego, konsultacja z dietetykiem, czy trening z zawodnikiem crossfitu.

 

Kurierski plecak dla mistrzów kampanii
Kurierski plecak dla mistrzów kampanii

 

Oferta sklepiku jest niepowtarzalna - zakupów dokonuje się na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Warto pamiętać, że w momencie dokonania zakupu w sklepiku Activy, liczba punktów w rankingach wyzwania nie ulega zmianie, zmniejsza się tylko stan posiadanych przez uczestnika ActiveCoinów (za które "kupuje się" nagrody). Po zakończeniu gry i podliczeniu punktów wykręconych przez uczestników, najbardziej aktywne osoby otrzymają także bony do gdańskich sklepów rowerowych przygotowane przez Miasto Gdańsk. 

-  Pomimo coraz bardziej jesiennej pogody wciąż zachęcamy do przyłączenia się do gry, dlatego też podwajamy punkty - mówi Lucyna Tomczak, koordynatorka gry rowerowej Kręć kilometry dla Gdańska z Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Przede wszystkim zróbmy to dla siebie, dla swojego zdrowia i dla naszego miasta, czyli miejsca, w którym żyjemy, pracujemy czy uczymy się.

Otwarta grupa Kręć kilometry dla Gdańska na Fb

STATYSTYKI TRWAJĄCEJ KAMPANII

Dane z dnia 12 października (półmetek kampanii)/18 października

  • Liczba osób zarejestrowanych w ramach gry: 5444/5530
  • Liczba przejechanych km: 1 153 039 km/1 330 000 km
  • Liczba wszystkich przejazdów: 130 724/152 000
  • Zaoszczędzone CO2: 288 227/332 000
  • Dzień z największą liczbą przejechanych km to 15.09, tj. 49 427 km
  • Dzień z najmniejszą liczbą przejechanych km to 18.09, tj. 21 155,10 km

 

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze