PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koty na wypadzie. Akcja wolontariuszy schroniska „Promyk”

Koty na wypadzie. Akcja wolontariuszy schroniska „Promyk”
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku wraz z wolontariuszami przeprowadzili w niedzielę 24.09, w okolicy mola w Brzeźnie, specjalną – zorganizowaną już po raz trzeci - akcję, której celem było zwrócenie uwagi mieszkańców na problem bezdomności kotów.

Koty na wypadzie. Akcja wolontariuszy Schroniska
Koty na wypadzie. Akcja wolontariuszy Schroniska
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Cel akcji

Kot jest zwierzęciem społecznym, zawsze towarzyszył człowiekowi. Schroniskowe koty potrafią zaskakiwać i tak jak wszystkie zwierzęta z gdańskiego „Promyka” zasługują na kochające domy, gdzie staną się przyjaciółmi i członkami rodziny. W tych krótkich kilku zdaniach można streścić cel niedzielnej akcji. Organizatorzy pragną też w niekonwencjonalny sposób przełamywać stereotypy na temat tych zwierząt. - Wychodzimy z kotami schroniskowymi do gdańszczan, żeby mieli okazje poznać te wspaniale zwierzęta poza klatkami. I mamy nadzieję, że pokochają je jak my - mówi Małgorzata Zawadzka, liderka kociego wolontariatu w „Promyku”.

Zobacz relację wideo z akcji:

Pogoda dopisała

Wolontariusze pojawili się na nadmorskiej promenadzie o 11.00. Rozłożyli namiot, klatki dla kotów, kojec i tablice informacyjną ze zdjęciami i profilami kotów. Od razu pojawili się też spacerowicze. Wrzucali do puszek datki, dopytywali o adopcję, dopytywali też o to jak w ogóle pomóc schronisku. Można było poznać osobiście podopiecznych schroniska, pospacerować z nimi, porozmawiać z wolontariuszami. Była też okazja do pogłaskania i zawarcia bliższej znajomości ze schroniskowymi mruczkami. Spacerowicze pytali o adopcję i o inne formy wsparcia dla schroniska, a jest ich wiele od adopcji wirtualnej po udział w wolontariacie.

Zostań wolontariuszem w schronisku Promyk. Pomóc można w różny sposób

Pomóc podopiecznym schroniska można w różny sposób
Pomóc podopiecznym schroniska można w różny sposób
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Zbliża się zima

Obecnie w schronisku „Promyk” przebywa 80 kotów. Wszystkich, którzy chcą pomóc pracownicy i wolontariusze proszą najpierw o kontakt telefoniczny, bo często dobrze jest ustalić co konkretnie potrzeba. Jest to zazwyczaj specjalistyczna weterynaryjna karma, specjalne szelki, nosidełka czy obroże. - Przy okazji zbliżającej się zimy apelujemy do gdańszczan o stare koce, prześcieradła, poszewki. Jeżeli robimy większe porządki to tego rodzaju rzeczy zawsze się nam przydadzą – mówi Małgorzata Zawadzka.

Dziesięć lat Schroniska Promyk

Kontakt do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku na www.schroniskopromyk.pl oraz stronie Facebooka schroniska. Adopcje możliwe są 7 dni w tygodniu w godzinach 11:00- 16:00.

Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze
Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze