• Start
  • Wiadomości
  • Masz wolny komputer? Prezydent Dulkiewicz: “Jest na wagę złota dla uczniów i nauczycieli”

Masz wolny komputer? Prezydent Dulkiewicz: “Jest na wagę złota dla uczniów i nauczycieli” 

Ogólnopolska kwarantanna z powodu epidemii koronawirusa uniemożliwia normalną naukę w szkołach. Wszystko musi odbywać się za pośrednictwem internetu. W obecnej sytuacji w Gdańsku brakuje ok. 1800 sztuk sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz na swoim profilu Fb zaapelowała o pomoc do mieszkańców, firm i instytucji.
( 05.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
10-letnie Janek, gdański uczeń klasy V, w trakcie e-lekcji. Jeśli w domu dostępu do komputera potrzebuje jednocześnie dwoje lub troje dzieci, problem jest poważny
10-letnie Janek, gdański uczeń klasy V, w trakcie e-lekcji. Jeśli w domu dostępu do komputera potrzebuje jednocześnie dwoje lub troje dzieci, problem jest poważny
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Nie wiadomo, ile potrwa epidemia. Sprawnie prowadzone zajęcia lekcyjne przez internet, to jedyna szansa, by dokończyć rok szkolny 2019/2020. Nie we wszystkich domach jest to niestety proste - szczególnie w sytuacji, gdy jest dwoje, czy nawet troje dzieci w wieku szkolnym i każde z nich potrzebuje komputera w tych samych godzinach e-nauczania.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz pisze na swoim Fb:

“Zwracam się z apelem do firm oraz instytucji, które dysponują dodatkowym sprzętem i mogą się nim podzielić. W Miasto Gdańsk brakuje około 1800 komputerów. Nie wszyscy uczniowie i nauczyciele mają więc dostęp do nauki zdalnej. Każde urządzenie, z którego mogliby korzystać jest na wagę złota. Sprawny, używany lub nowy sprzęt można przekazywać do Wydziału Rozwoju Społecznego. Darczyńców zapraszam do kontaktu z Agnieszką Kuźnik: tel. 58 323 68 39; e-mail: agnieszka.kuznik@gdansk.gda.pl. DZIĘKUJĘ!”.