PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową Al. Jana Pawła II. Sprawdź jakie
Kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową Al. Jana Pawła II. Sprawdź jakie
Od godzin wieczornych w środę, 24 sierpnia, planowane jest rozpoczęcie prac związanych z kładzeniem warstw bitumicznych oraz z regulacją studzienek na remontowanym odcinku Al. Jana Pawła II. W związku z powyższym planowana jest zmiana organizacji ruchu.

Aleja Jana Pawła II
Aleja Jana Pawła II
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Z przyczyn technologicznych prace prowadzone będą naprzemiennie, raz po jednej raz po drugiej stronie ulicy i potrwają do 31 sierpnia.

Nawierzchnia bitumiczna - w pierwszej kolejności, kładziona będzie w pasie jezdni w kierunku ul. Czarny Dwór. W tym czasie ruch pojazdów przeniesiony zostanie na przeciwległy pas jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo. Następnie asfalt wylewany będzie na jezdni w kierunku Al. Rzeczypospolitej, a ruch samochodów poprowadzony zostanie jezdnią w kierunku ul. Czarny Dwór.

Wykonawcy robót zapewniają, że prace prowadzone będą, tak aby maksymalnie zminimalizować utrudnienia i dyskomfort mieszkańców. Szczegółowy zakres planowanych prac podzielony został na V etapów.
 

Kliknij, aby powiększyć


Etap I

Od godziny 20.00 w środę 24.08, planowane jest zamknięcie dla ruchu jezdni od Al. Rzeczypospolitej w kierunku do ul. Czarny Dwór. W tym czasie na zamkniętym odcinku ulicy prowadzone będą prace związane z kładzeniem poszczególnych warstw nawierzchni bitumicznej oraz regulacją studzienek, a ruch pojazdów przeniesiony zostanie na przeciwległy pas jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo.

Etap II

Od godziny 20.00 w czwartek 25.08, planowane jest zamknięcie dla ruchu jezdni od ul. Czarny Dwór w kierunku Al. Rzeczypospolitej. W tym czasie na zamkniętym odcinku prowadzone będą prace związane z kładzeniem poszczególnych warstw nawierzchni bitumicznej oraz regulacją studzienek, a ruch pojazdów przeniesiony zostanie na przeciwległy pas jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo.

Etap III

Od godziny 20.00 w piątek 26.08, planowane jest zamknięcie dla ruchu jezdni od Al. Rzeczypospolitej w kierunku do ul. Czarny Dwór. W tym czasie na zamkniętym odcinku ulicy prowadzone będą prace związane z kładzeniem ostatniej warstwy - nawierzchni ścieralnej, a ruch pojazdów przeniesiony zostanie na przeciwległy pas jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo.

Etap IV

Od godziny 20.00 w sobotę 27.08, planowane jest zamknięcie dla ruchu jezdni od ul. Czarny Dwór w kierunku Al. Rzeczypospolitej. W tym czasie na zamkniętym odcinku ulicy prowadzone będą prace związane z kładzeniem ostatniej warstwy nawierzchni ścieralnej, a ruch pojazdów przeniesiony zostanie na przeciwległy pas jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo.

Etap V

W dniach 29-31.08.2016 r, prace prowadzone będą tylko w systemie dziennym i obejmować będą roboty wykończeniowe oraz prace związane z układaniem nawierzchni na lewoskrętach i skrzyżowaniach. W tym czasie jezdnie w obu kierunkach będą zwężone na odcinkach aktualnie wykonywanych robót.

Prosimy kierowców o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności!!!


Agnieszka Zakrzacka, Główny Specjalista

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska