PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polska - Belgia w piątek w eliminacjach mistrzostw świata - przyjdź i kibicuj. WIDEO i ZDJĘCIA

Polska - Belgia w piątek w eliminacjach mistrzostw świata - przyjdź i kibicuj. WIDEO i ZDJĘCIA
W piątek, 17 września, o godzinie 19.00 na Polsat Plus Arena Gdańsk kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra mecz eliminacji do mistrzostw świata. Przeciwniczkami naszej drużyny będzie Belgia. Dla wszystkich fanów sportu przygotowano kilkanaście tysięcy bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. Trwa akcja #BijemyRekordWGdansku, której celem jest osiągnięcie jak największej frekwencji podczas piątkowego spotkania.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz: - Ciesze się, że Gdańsk może być gospodarzem tego spotkania
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz: - Ciesze się, że Gdańsk może być gospodarzem tego spotkania
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Podczas odbywającej się we wtorek, 14 września, konferencji prasowej Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet oraz Dominika Grabowska, zawodniczka reprezentacji Polski, opowiedziały o przygotowaniach do piątkowego meczu oraz całego turnieju. W przedmeczowym briefingu wzięła również udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Cieszę się, że Gdańsk może być gospodarzem tego spotkania. Wielu kibiców już pobrało wejściówki. Trzymamy kciuki, ja będę kibicowała całym sercem. Ale ważne też jest to, że Gdańsk kontynuuje organizację dużych, ważnych wydarzeń sportowych. Warto tu przypomnieć, że nasz stadion w tym roku obchodzi 10 lat - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet: - Miasto Gdańsk zaoferowało fantastyczne warunki do gry.
Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet: - Miasto Gdańsk zaoferowało fantastyczne warunki do gry.
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Mecz otwarcia

Piątkowy mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Belgii będzie pierwszym spotkaniem w ramach eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet. Belgijki uznawane są za jedne z faworytek grupy F, więc nasze zawodniczki stoją przed bardzo trudnym zadaniem.

- Miasto Gdańsk zaoferowało fantastyczne warunki do gry. Bardzo dobrze się tu gra, ćwiczy. Po raz pierwszy w historii zagramy na tak dużym stadionie. Czekamy niecierpliwie na to spotkanie. Jesteśmy pełne optymizmu - podkreślała Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet.

- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz z Belgią będzie ciężki. Ale to dobrze, bo lubimy wyzwania. Mamy nadzieje również, że wielu kibiców będzie nas wspierało w najbliższy piątek - mówiła Dominika Grabowska, zawodniczka reprezentacji Polski.


ZOBACZ ZAPIS CAŁEJ KONFERENCJI

 

Tysiące kibiców na trybunach bursztynowej areny

Mecz na Stadionie w Gdańsku to wielkie święto kobiecej piłki nożnej. Piłkarki nigdy wcześniej nie grały w Polsce na obiekcie o tak dużej pojemności, dlatego tak ważna jest jak największa frekwencja podczas tego spotkania. Gorący doping kibiców z pewnością pomoże naszym zawodniczkom wyjść zwycięsko z tego meczu. Gdańsk chce pobić rekord frekwencji, stąd pomysł na akcję #BijemyRekordWGdansku, w którą włączyło się wiele klubów sportowych, sportowców i polityków. Inicjatywa ma zachęcać mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu sportowym, a celem jest osiągnięcie wielotysięcznej frekwencji.

Wejściówki na spotkanie są bezpłatne, można je pobrać na stronie Lechii Gdansk. Aby włączyć się w akcję promocyjną #BijemyRekordWGdansku wystarczy:

  • Nagrać film lub zrobić zdjęcie z hasłem #BijemyRekordWGdansku.
  • Nominować 3 organizacje, kluby sportowe, wybrane osoby do włączenia się w akcję #BijemyRekordWGdansku i oznaczyć w poście na Facebooku.
  • W treści posta oznaczyć @Polsat Plus Arena Gdańsk i umieścić informację: darmowe wejściówki na mecz Polska – Belgia do pobrania za pośrednictwem strony internetowej.

Dominika Grabowska, zawodniczka reprezentacji: - Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz z Belgią będzie ciężki. Ale to dobrze, bo lubimy wyzwania
Dominika Grabowska, zawodniczka reprezentacji: - Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mecz z Belgią będzie ciężki. Ale to dobrze, bo lubimy wyzwania
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Eliminacje i mistrzostwa świata

Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet zostaną rozegrane w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. Reprezentacja Polski w eliminacjach trafiła do grupy F, w której rywalami naszych piłkarek będą: Norwegia, Belgia, Albania, Kosowo i Armenia.

Faworytami grupy są Belgijki oraz Norweżki, mistrzynie świata z 1995 roku. Do finałów awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz dwie najlepsze drużyny z meczów barażowych.

Terminarz Polek w grupie F: Polska - Belgia (17.09.2021 r., Gdańsk), Armenia - Polska (21.09.2021 r.), Polska - Norwegia (21.10.2021 r.), Polska - Albania (26.10.2021 r.), Kosowo - Polska (25.11.2021 r.), Belgia - Polska (30.11.2021 r.), Polska - Armenia (7.04.2022 r.), Norwegia - Polska (12.04.2022 r.), Albania - Polska (1.09.2022 r.), Polska - Kosowo (6.09.2022 r.)

Gdańskie uczennice grały przed reprezentacją

Imprezą towarzyszącą meczowi Polska - Belgia były Mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej dziewcząt, które rozegrano we wtorek, 14 września, na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby odbyły się Mistrzostwa Gdańska.  Udział w zawodach wzięły dziewczynki z klas 4-6 i 7-8. 

Turniej rozgrywany był w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, zainaugurował także sportowe zmagania dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Jego uczestniczki otrzymają darmowe wejściówki na mecz eliminacyjny Polska - Belgia. 

Klasyfikacja końcowa Igrzysk Dzieci:

  1. Szkoła Podstawowa 48 Gdańsk - Zaspa
  2. Szkoła Podstawowa 17 Gdańsk - Wrzeszcz
  3. Szkoła Podstawowa 81 Gdańsk - Osowa
  4. Szkoła Podstawowa 82 Gdańsk - Klukowo

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

  1. Szkoła Podstawowa nr 48 Gdańsk - Zaspa
  2. Szkoła Podstawowa nr 81 Gdańsk - Osowa
  3. Szkoła Podstawowa nr 82 Gdańsk - Klukowo

Organizatorami turnieju piłkarskiego dziewcząt było Miasto Gdańsk i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.


ZOBACZ ZDJECIA Z MISTRZOSTW GDAŃSKA DZIEWCZĄT

 

oprac. AU

Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze
Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze