Kibicu Lechii: pomóż polskim dzieciom na Litwie! Ta pomoc się opłaca!

Lechia Gdańsk zachęca do datków, z których powstanie boisko dla polskich dzieci w Nowej Wilejce pod Wilnem. Potrzeba 46 tysięcy złotych. Każdy, kto się dołoży, dostanie bardzo atrakcyjną nagrodę! Warto!

Kibicu Lechii: pomóż polskim dzieciom na Litwie! Ta pomoc się opłaca!
A
A
data publikacji: 12 listopada 2016 r.

Jeśli wpłacisz na akcję pomocy dzieciom z Wileńszczyzny 500 zł, dostaniesz w zamian buty piłkarskie Seby Mili. Na zdjęciu: Mila z młodym fanem z Gdańska.
Jeśli wpłacisz na akcję pomocy dzieciom z Wileńszczyzny 500 zł, dostaniesz w zamian buty piłkarskie Seby Mili. Na zdjęciu: Mila z młodym fanem z Gdańska.
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Lechia Gdańsk wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców "Lwy Północy" oraz portalem Fans4Club.com, zachęca do wzięcia udziału w akcji "Lechia bez granic". Klub wraz z kibicami chce pomóc zbudować boisko wielofunkcyjne w Nowej Wilejce koło Wilna, które będzie służyć dzieciom polskich rodzin na Litwie.

Stowarzyszenie Kibiców "Lwy Północy" od kilku lat pomaga polskim dzieciom i młodzieży z terenów Wileńszczyzny, organizując dla nich wakacje na Pomorzu, zbierając dary, książki i podręczniki w języku polskim. Jednym z takich miejsc, skupiającym polskie rodziny, jest świetlica „Dom, który czeka...” w Nowej Wilejce koło Wilna, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.

Przy świetlicy w Nowej Wilejce powstaje teraz wielofunkcyjne boisko sportowe, które ma służyć najmłodszemu pokoleniu Wilniuków. Są już podstawy boiska, ale na dokończenie brakuje środków. 

Zgromadzenia Sióstr od Aniołów to bezhabitowe zgromadzenie zakonne kobiet, założone pod koniec XIX wieku na Kresach. Świetlica przeznaczona jest dla polskich rodzin, często potrzebujących dodatkowej pomocy i opieki. Uczniowie mogą spędzić w niej czas po zajęciach, odrobić lekcje czy wspólnie się pobawić. To właśnie przy tej świetlicy powstanie wielofunkcyjne boisko z koszami, bramkami i ławkami.
 

Każda osoba, która dołączy do projektu, otrzyma nagrodę, można m.in.

  • wejść w posiadanie oryginalnych butów piłkarskich Sebastiana Mili wraz z jego autografem
  • wziąć udział w oficjalnej oprawie meczu Lotto Ekstraklasy
  • wyczytać skład Lechii na mecz ze Śląskiem Wrocław razem ze spikerem (mecz odbędzie się 9 grudnia 2016)
  • rozwiesić sprzęt w szatni biało-zielonych przed spotkaniem ligowym


Jak to działa? Zależnie od tego, ile wpłacimy, taką nagrodę dostaniemy!

  • jeśli kibic Lechii wpłaci na pomoc Polakom na Litwie 20 zł - dostanie w zamian bilet na mecz Lechii (do wyboru: na Wisłę Płock, Górnika Łęczna bądź Śląsk Wrocław), a do tego jeden bilet zostanie przekazany podopiecznemu bądź podopiecznej domu dziecka bądź Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR). Czyli za 20 zł dokładamy cegiełkę na boisko na Wileńszczyźnie, sami idziemy na mecz w Gdańsku, a jeszcze - dzięki nam - na mecz idzie gorzej sytuowany młody człowiek. Wszyscy są więc wygrani!
  • jeśli damy np. 45 zł, w nagrodę idziemy na mecz, idzie też mieszkaniec bądź mieszkanka domu dziecka, w prezencie dostaniemy jeszcze czapkę zimową Lechii!
  • jeśli na pomoc przeznaczymy 270 zł - dostaniemy bilet na mecz Lechii, ubogie dziecko też dostanie bilet, a my dodatkowo oryginalną koszulkę meczową z autografami piłkarzy! 
  • wpłata 500 zł - bilety dla nas i potrzebujących plus buty piłkarskie Sebastiana Mili z autografem! 

 

WSZELKIE INFORMACJE, A TAKŻE PEŁNĄ LISTĘ NAGRÓD, ZNAJDZIECIE NA STRONIE FANS4CLUB.COM.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl