PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Już 400 tysięcy złotych od biznesu na sprzęt komputerowy dla gdańskich uczniów

Już 400 tysięcy złotych od biznesu na sprzęt komputerowy dla gdańskich uczniów
Do uczniów gdańskich szkół trafiło 140 laptopów, które kupiły węgierska firma Cordia i Futureal oraz mająca swoją siedzibę w Gdańsku firma Intel Technology. Laptopy przekazano uczniom, którzy nie mogli korzystać z lekcji on-line z powodu braku sprzętu komputerowego.   
2017-12-07_komputery_szkola_011_799x533 (1).JPG
W Gdańsku uczennice i uczniowie potrzebujący wsparcia w dostępie do sprzętu komputerowego, aby w pełni móc korzystać z edukacji online, to około 1200 osób
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

W ramach akcji realizowanej we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku, węgierska firma developerska Cordia przekazała potrzebującym dzieciom laptopy o łącznej wartości 200 tys. zł., z tego 25 sztuk trafiło do szkoły podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku Śródmieście, a 35 do szkoły podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego na gdańskiej Oruni. W przyszłości - po zakończeniu epidemii koronawirusa - sprzęt zostanie przeniesiony do szkolnych pracowni komputerowych.

 

Dla nich nauka online to wyzwanie: uczniowie imigranci potrzebują pomocy

 

- COVID-19 to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność - powiedział Michał Melaniuk, dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. - Wierzymy, że pomoc w walce z epidemią jest naszym obowiązkiem 

Węgierski deweloper Cordia i grupa dewelopersko-inwestycyjna Futureal przeznaczyły na walkę z epidemią COVID-19 w regionie, tj. w Polsce i na Węgrzech łącznie ponad 3 mln zł. Wsparcie od dewelopera otrzymały też władze Warszawy, Krakowa i Poznania. Środki w tych miastach zostaną przeznaczone na zakup żywności dla seniorów, działalność miejskich ośrodków kwarantanny oraz zaopatrzenie miejskiego szpitala zakaźnego w niezbędną odzież ochronną. W sumie Cordia i Futureal przekazały polskim miastom 1 mln złotych. Do gdańskich e-szkół dzięki tym środkom trafiły laptopy o łącznej wartości 200 tys. zł. 

Sprzęt komputerowy o łącznej wartości 200 tys. przekaże również firma Intel Technology. Będzie to 80 nowych laptopów, które trafią do uczniów i nauczycieli dziesięciu gdańskich szkół podstawowych.

 

Masz wolny komputer? Prezydent Dulkiewicz: “Jest na wagę złota dla uczniów i nauczycieli” 

 

W Gdańsku uczennice i uczniowie potrzebujący wsparcia w dostępie do sprzętu komputerowego, aby w pełni móc korzystać z edukacji online, to około 1200 osób. Miasto podejmuje współpracę w zakresie zapewnienia komputerów rodzinom potrzebującym wsparcia. Do akcji włączają się prywatne firmy, oraz wolontariusze. Podczas konferencji prasowej 3 kwietnia prezydent Dulkiewicz apelowała także do gdańszczanek i gdańszczan o przekazywanie używanego sprzętu, który mógłby służyć uczniom w tym wyjątkowym czasie.

Wydział Rozwoju Społecznego złożył także wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wsparcie finansowe na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli.

 

Intel wspiera gdańskie szpitale i uruchomia programy wsparcia dla seniorów i oświaty

 

Sprawny, używany lub nowy sprzęt można przekazywać do Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Darczyńcy powinni skontaktować się z Agnieszką Kuźnik: tel. 58 323 68 39; e-mail: agnieszka.kuznik@gdansk.gda.pl. 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl