Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Schronisku "Promyk" brakuje koców i ręczników - możesz pomóc 

Magazyny tekstyliów w schronisku zaczynają świecić pustkami po lecie, a zbliża się jesień i będzie coraz zimniej. Jeśli masz w domu nadmiar zbędnych ręczników, koce lub starą pościel, podziel się ze zwierzakami. Dary można przywozić przez cały rok bezpośrednio do schroniska i w kilka innych miejsc.

W Schronisku "Promyk" brakuje koców i ręczników - możesz pomóc 
A
A
data publikacji: 04 września 2018 r.
Zbiórka tekstyliów w schronisku Promyk trwa do 5 września
Tekstylia w Schronisku Promyk zbierane są przez cały rok - potrzeby są ogromne
Krzysztof Mystkowski/KFP

Latem w schronisku zużywa się mnóstwo ręczników do m.in. osuszania psów po kąpieli, a kocyki i poszewki służą przede wszystkim kociętom i szczeniętom, których o tej porze roku zawsze jest znacznie więcej. Tekstyliów już brakuje, a zbliżają się jesienne chłody.

Pamiętajmy, że tekstylia nie muszą być nowe, ale powinny być czyste - w schronisku nie ma technicznej możliwości wyprać i wysuszyć większej ilości takich rzeczy. Uwaga! Z przyczyn sanitarnych schronisko nie może przyjmować rzeczy z wypełenieniem takich jak poduszki, kołdry i materace.

Jeśli masz w domu nadmiar zbędnych ręczników, kocy lub starej pościeli, podziel się ze zwierzakami. A może warto zorganizować zbiórkę w firmie, szkole, na uczelni? Urząd Miejski w Gdańsku zorganizował już taką zbiórę tekstyliów (trwała do 5 września), wiele gdańskich szkół i przedszkoli również co roku przeprowadza akcję na rzecz podopiecznych Promyka.  

- Zbiórka tekstyliów w Schronisku trwa przez cały rok, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy kto chciałby oddać np. jeden czy dwa ręczniki ma czas aby tam podjechać. Postanowiliśmy pomóc, i zorganizować zbiórkę w Urzędzie, gdzie większości gdańszczan jest zdecydowanie łatwiej dotrzeć. Już teraz widzimy, że był to dobry pomysł, bo wiele osób przyniosło do nas siatki z materiałami dla podopiecznych schroniska. Myślę, że będziemy taką zbiórkę cyklicznie powtarzać u nas na Nowych Ogrodach - mówi Monika Zdroik, koordynator urzędowej zbiórki.

Uwaga! Z przyczyn sanitarnych schronisko nie może przyjmować rzeczy z wypełnieniem takich jak poduszki, kołdry i materace.

Zbiórka tekstyliów dla schroniska trwa przez cały rok. Można je przywieźć do Schroniska "Promyk" (ul. Przyrodników 14, Gdańsk, w godzinach pracy Schroniska od godz. 11 do 18), ale także tutaj:

- Stacja Pies, ul. Elbląska 63, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem: 503 471 822

- Fit Lady - Studio Fitness, ul. Pawia 4 (Gdańsk - Stogi)

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl