PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jestem z Gdańska. Agnieszka Michajłow znów przeprowadza wywiady

Jestem z Gdańska. Agnieszka Michajłow znów przeprowadza wywiady
Agnieszka Michajłow przez wiele lat związana była z Radiem Gdańsk, gdzie prowadziła poranne rozmowy z najważniejszymi osobami z różnych stron świata polityki. Zwolniona ponad dwa lata temu, teraz wraca do przeprowadzania wywiadów! Będzie je można oglądać na portalu gdansk.pl oraz słuchać na Spotify. - To będzie rozmowa o mieście, które napawa nas dumą, ale ma też swoje ciemne strony - zaznacza Agnieszka Michajłow.
Potrzeba rozmowy we mnie pozostała, dlatego jestem tutaj - mówi w zapowiedzi swego nowego programu Agnieszka Michajłow. Premierowe odcinki podcastu Jestem z Gdańska  będą emitowane w środy od godz. 12.00
Potrzeba rozmowy we mnie pozostała, dlatego jestem tutaj - mówi w zapowiedzi swego nowego programu Agnieszka Michajłow. Premierowe odcinki podcastu "Jestem z Gdańska" będą emitowane w środy od godz. 12.00
 

Agnieszka Michajłow to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych. Przez wiele lat prowadziła w Radiu Gdańsk poranne wywiady pod tytułem “Rozmowa kontrolowana”, które  - można tak chyba powiedzieć - stały się jednym ze znaków rozpoznawczych rozgłośni.

Po dojściu do władzy ekipy PiS była stopniowo odsuwana od anteny aż w końcu została zmuszona do odejścia. W jej obronie - oraz Jacka Naliwajka - słuchacze zbierali podpisy oraz organizowali protest pod siedzibą Radia Gdańsk. Interweniował też u prezesa radia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar oceniając, że Agnieszka Michajłow:

Przez lata swoją pracą tworzyła markę stacji, która uchodziła za jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce. Jej praca była doceniana zarówno przez słuchaczy, jak i środowisko dziennikarskie, a przeprowadzone przez nią wywiady oddziaływały opiniotwórczo nie tylko na terenie Gdańska, ale również w skali ogólnopolskiej.

Te działania oczywiście nie przyniosły żadnego skutku. 


Po rozstaniu z radiem Agnieszka Michajłow znalazła pracę w gdańskim Porcie Lotniczym, gdzie jest rzecznikiem prasowym. Większość informacji, które dotyczą tego, co dzieje się na gdańskim lotnisku, jest pisana właśnie jej ręką. Teraz - co należy zaznaczyć: nie zawieszając pracy rzecznika prasowego - wraca do działalności publicystycznej. 

Będzie gościnnie prowadzić cotygodniowy podcast pod tytułem “Jestem z Gdańska. Rozmowy Agnieszki Michajłow”. Program będzie emitowany w każdą środę o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl oraz na profilu Miasta Gdańska na Spotify. Każdy z odcinków po premierowej emisji będzie dostępny zarówno na gdansk.pl jaki i Spotify. 

Ze względu na fakt, że gdansk.pl jest portalem informacyjno-urzędowym Miasta Gdańska, tematyka rozmów będzie oscylować wokół spraw związanych z naszym miastem.

- Potrzeba rozmowy we mnie pozostała, dlatego jestem tutaj. To będą rozmowy o Gdańsku, o problemach jego mieszkańców. Tematy ważne i kontrowersyjne. Przyjemne i te mniej przyjemne. To będzie rozmowa o mieście, które napawa nas dumą ale ma też swoje ciemne strony.

- mówi w zapowiedzi swego nowego programu Agnieszka Michajłow

Zapraszamy do słuchania i oglądania premierowych odcinków w każdą środę od godziny 12.00. Emisja pierwszego odcinka już dziś, 8 września.