PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Organizatorzy europejskiego Jamboree 2020 z kilkunastu krajów obradowali w Gdańsku

Organizatorzy europejskiego Jamboree 2020 z kilkunastu krajów obradowali w Gdańsku
120 skautek i skautów z kilkunastu krajów Europy spotkali się w sobotę i niedzielę, 12-13 października, w Gdańsku, by pracować nad programem i organizacją Europejskiego Jamboree. W Amber Expo dyskutowali m.in. o programie dla uczestników i mieszkańców Gdańska i Wysypy Sobieszewskiej, transporcie, bezpieczeństwie, promocji wydarzenia.
Skautki i skauci spotkali się w AmberExpo
Skautki i skauci spotkali się w AmberExpo
fot. Kamil Jasiński

 

Wolontariusze zaangażowani w przygotowanie wydarzenia - szefowie zespołów działających w ramach Jamboree Project Team, rozmawiali o szczegółach organizacji wydarzenia. Tematem wiodącymi drugiego spotkania był program dla uczestników i mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, bezpieczeństwo, a także program edukacyjny.


Wsparcie organizacji międzynarodowych

Europejskie Jamboree 2020 w Gdańsku będzie imprezą wyjątkową - w Gdańsku, po raz pierwszy w historii światowego skautingu na wspólnym zlocie spotkają się przedstawiciele organizacji skautowych zrzeszonych w WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego) oraz w WAGGGS (Światowa Organizacja Przewodniczek i Skautek).

- Europejskie Jamboree jest teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważną wizytówką polskiego harcerstwa. Wasze podejście, program i dynamika zespołu pokazują niesamowity potencjał i zainspirują skautów na całym świecie do przyszłych międzynarodowych imprez skautowych w Polsce. Ten sukces stawia ZHP w czołówce światowego skautingu wysokiej jakości. To prawdziwy dowód ciężkiej pracy każdego z Was. Dziękujemy za przypomnienie nam wszystkim siły skautingu w Europie i jego zdolności do zjednoczenia naszych członków w tworzeniu lepszego świata - napisał Lars Kramm, przewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego w liście skierowanym do ZHP z 7 października 2019 r.

 

Dyskutują m.in. o programie, transporcie, bezpieczeństwie, promocji wydarzenia
Dyskutują m.in. o programie, transporcie, bezpieczeństwie, promocji wydarzenia
brak autora

 

Ponad granicami

Jamboree Project Team chce zainspirować i przygotować uczestniczki i uczestników do zmiany świata na lepsze, zgodnie z harcerskim systemem wartości. Dlatego przez kilkanaście miesięcy pracuje w wyspecjalizowanych, międzynarodowych zespołach, które nawzajem się przenikają. Spotkania Jamboree Project Team to dowód na wcielenie w życie postaw braterstwa, które nie zna ograniczeń kulturowych i geopolitycznych, a ich fundamentem jest wspólna praca na rzecz zorganizowania bezpiecznego i wartościowego wydarzenia, jakim jest Europejskie Jamboree 20202.

Organizatorem Jamboree na Wyspie Sobieszewskiej jest Związek Harcerstwa Polskiego i obie światowe organizacje; gospodarzem - Miasto Gdańsk.

Autor: Marta Bańka, komenda Europejskiego Jamboree 2020


Więcej na:

www.ej2020.org

www.facebook.com/europeanjamboree2020

www.instagram.com/europeanjamboree2020