Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Forum Gdańsk dla mieszkańców. Będzie koncert i widowiskowa niespodzianka

Choć kompleks został otwarty dla klientów 26 maja, to dopiero w środę, 6 czerwca, nastąpi jego uroczyste przekazanie mieszkańcom. Z tej okazji zaplanowano kilka atrakcji: o godz. 21.00 występ muzyczny Grzegorza Hyżego, o godz. 22.00 niespodzianka. - Bardzo widowiskowa - mówią tajemniczo organizatorzy wydarzenia.

Forum Gdańsk dla mieszkańców. Będzie koncert i widowiskowa niespodzianka
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2018 r.
Grzegorz Hyży w maju tego roku podczas koncertu w Sopocie
Grzegorz Hyży w maju tego roku podczas koncertu w Sopocie
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Forum Gdańsk powstał na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko w sąsiedztwie dworca kolejowego Gdańsk Główny, zabytkowego Głównego Miasta, budynków użyteczności publicznej i węzła przesiadkowego Gdańsk Śródmieście. Powstało na terenach Targu Siennego i Targu Rakowego - historycznych miejsc gdańskiego handlu. Przed rozpoczęciem budowy znajdowały się tu tory kolejowe oraz pozostałości po Gildii - pawilonach handlowych z lat 90-tych XX wieku.

Kompleks oddany do użytku został 26 maja 2018 roku. Znajduje się tu 170 sklepów i punktów usługowych, ponad 20 restauracji i kawiarni. Jest tu duży miejski plac, kino wielosalowe, kilkupiętrowy parking. Jesienią zostanie oddany Kunszt Wodny, który będzie siedzibą Instytutu Kultury Miejskiej.

Nie jest jeszcze w pełni czynny kanał dwudzielny. Woda płynie jedynie w jego dolnej części. W tej sprawie trwa spór z konserwatorem zabytków.

Aż 1/3 powierzchni to tereny zielone: na ponad 2 hektarach zostały posadzone 33 tysiące roślin z 80 gatunków, rosną tak także zabytkowe drzewa: kasztanowiec i jesion.

Pozytywne wrażenie na odwiedzających, których zapytaliśmy w dniu otwarcia, robi wnętrze galerii handlowej, centralny plac i widok na zabytkową część Gdańska.

Widok na zabytkową część Gdańska
Widok na zabytkową część Gdańska
fot. Maciej Kosycarz/KFP

Choć gdańszczanie i turyści odwiedzają Forum Gdańsk od ponad tygodnia, to dopiero w środę, 6 czerwca, nastąpi uroczyste przekazanie całego kompleksu mieszkańcom.

O godz. 21.00 na placu Forum Gdańsk odbędzie się koncert Grzegorza Hyżego, finalisty trzeciej edycji programu X Factor. O godz. 22.00 organizatorzy przygotowali niespodziankę. - Bardzo widowiskową - mówią tajemniczo, dodając jedynie, że nie będzie to pokaz efektów laserowych. Całość poprowadzi Filip Chajzer.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl