PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Film i… koncert w kinie samochodowym na Placu Zebrań Ludowych

Film i… koncert w kinie samochodowym na Placu Zebrań Ludowych
W sobotni wieczór, 13 czerwca, na ekranie kina samochodowego po raz pierwszy wyświetlony zostanie koncert. Organizatorzy ze Sceny Muzycznej GAK zaplanowali dzieło wyjątkowe – „Live in Central Park” Andrea Bocelliego. W niedzielę, 14 czerwca, wzruszać nas będzie historia miłości niemożliwej, czyli „Zimna wojna” reż. Pawła Pawlikowskiego. Bilet to jedynie 10 zł za wjazd samochodu.
1200-625 (1)
Organizatorem kina samochodowego na Palcu Zebrań Ludowych jest Scena Muzyczna GAK. Kino działa w weekendy, od godz. 21. Bilet to tylko 10 zł za wjazd każdego auta
Mat. pras.

 

Budzenie Żaka - kawiarnia jest już czynna, czas na kino, galerię i teatr

 

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury przez cały okres pandemii organizuje zajęcia online, ale teraz, aby uatrakcyjnić ofertę kulturalną proponuje też kino samochodowe. Salą kinową stanie się Plac Zebrań Ludowych, a filmy wyświetlane będą na mającym prawie 100 m2 powierzchni ekranie. Od 9 sierpnia 2020, w każdą sobotę i niedzielę o godz. 21, na parkingu Placu Zebrań Ludowych będzie mogło pojawić się jednocześnie aż 100 samochodów osobowych. 

 

Karta Mieszkańca - nowe centrum obsługi i funkcja wspólnego biletu okresowego na komunikację

 

Koncert na wielkim ekranie - Andrea Bocelli

Magiczne wydarzenie uwieczniające najlepszy, zarówno popowy jak i klasyczny repertuar, po raz pierwszy zarejestrowany na jednym koncercie. 15 września 2011 roku, Andrea Bocelli wystąpił w nowojorskim Central Parku. W związku z tym, że koncert był bezpłatny, był to swego rodzaju prezent artysty dla mieszkańców Nowego Jorku.

Po raz pierwszy w historii na jednym koncercie Bocelli zaprezentował cały przekrój swojej twórczości, prezentując zarówno popowy jak i klasyczny repertuar. Do udziału w koncercie artysta zaprosił jedną z najstarszych światowych orkiestr - Orkiestrę Filharmonii Nowojorskiej, pod dyrekcją Alana Gilberta, oraz wspaniałych gości, a wśród nich m.in: Celine Dion, Tony Bennett, Bryn Terfel, Chris Botti, David Foster, Andrea Griminelli, Nicola Benedetti, Anna Maria Martinez i Pretty Yende.

Andrea Bocelli jest najbardziej popularnym włoskim tenorem na świecie, a jego płyty sprzedały się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy. Udział w nowojorskim koncercie wzięło ponad 60 tysięcy osób.

 

Oscarowe kino - "Zimna wojna"

Niedziela, 14 czerwca, upłynie pod znakiem polskiego kina. Na ekranie pojawi się film „Zimna wojna” reż. Pawła Pawlikowskiego - historia wielkiej i trudnej miłości ludzi, którzy nie potrafią być razem ani żyć bez siebie. Na przeszkodzie ich uczuciu stają nie tylko skomplikowane charaktery bohaterów, lecz także wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Tło dla dramatu stanowi poruszająca ścieżka dźwiękowa - polska muzyka ludowa przeniesiona z wiejskich chat do filharmonii, hipnotyzujący ówczesną bohemę jazz oraz szlagiery paryskich barów z połowy XX wieku.

Fenomenalny film nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Obraz przyniósł reżyserowi Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz trzy nominacje do Oscara w 2019 roku. W obsadzie Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Agata Kulesza.

Bilet wjazdu, to jedyne 10 zł za każdy pojazd, bez względu na liczbę znajdujących się w nim osób. Zakup biletów będzie odbywał się jedynie online, za pośrednictwem portalu Tiketto.pl a wyboru miejsc dokonamy, jak w kinie https://www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101177 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl