PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ergo Arena zaprasza na seanse filmowe, projekcje koncertów i warsztaty z fotografii

Ergo Arena zaprasza na seanse filmowe, projekcje koncertów i warsztaty z fotografii
Obostrzenia sanitarne związane z trwającą epidemią uniemożliwiają nadal organizację masowych imprez. Dlatego hala widowiskowo-sportowa na granicy Gdańska i Sopotu zaprasza mieszkańców i turystów na wydarzenia w plenerze. Najbliższe - już w piątek, 17 lipca. Rozpoczęły się też zapisy na bezpłatne warsztaty fotograficzne.
Ergo Arena zaprasza na projekcje filmowe i koncertowe w plenerze
Ergo Arena zaprasza na projekcje filmowe i koncertowe w plenerze
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Koncert André Rieu z Maastricht na... ekranie Ergo Areny

 

Spółka Hala Gdańsk-Sopot zaprasza na tereny zielone przed Ergo Areną i filmowo-muzyczne pokazy na ekranie zewnętrznym LED HD, umieszczonym na elewacji hali, w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Piątkowe atrakcje będą bezpłatne, natomiast weekendowe - w cenie 10-15 zł.

Po plenerowej projekcji koncertu ulubieńca trójmiejskiej publiczności - holenderskiego skrzypka André Rieu - na ekranie zewnętrznym hali, Ergo Arena postanowiła pójść za ciosem. W ramach projektu ERGO #wPlenerze proponuje ona filmowo-muzyczne spotkania na świeżym powietrzu, przed wejściem głównym A1.

 

  Ergo Arena przyjazna środowisku. Wkrótce na dachu hali pojawi się fotowoltaika

 

W piątek, 17 lipca, o godz. 18, zaplanowano seans filmu familijnego „Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele”, a o godz. 20.30 z odtworzenia pokazany zostanie koncert legendy Pink Floyd – Davida Gilmoura. Wstęp na obie projekcje jest bezpłatny. 

W sobotę zaplanowano dwa filmy i jeden koncert, a w niedzielę - 3 projekcje kinowe (Seanse filmowe zapewnia Ferment Kolektiv). 

2
Mat. Ergo Arena

 

Poniżej repertuar:

Sobota (18.07)

godz. 16.30 - Dzieci z Bullerbyn (kino familijne) - 10 złotych bilet ulgowy, 15 złotych bilet normalny

godz. 18.30 - Greenbook (komediodramat) - 10 złotych bilet ulgowy, 15 złotych bilet normalny

godz. 21.00 - Sade - Bring Me Home: Live 2011 (koncert z odtworzenia) - bilety w cenie 10 złotych Niedziela (19.07)

godz. 16.00 - Jakub, Mimmi i gadające psy (kino familijne) - 10 złotych bilet ulgowy, 15 złotych bilet normalny

godz. 18.00 - Kacper i Emma na safari (kino familijne) - 10 złotych bilet ulgowy, 15 złotych bilet normalny

godz. 20.00 - Kobieta idzie na wojnę (komediodramat) - 10 złotych bilet ulgowy, 15 złotych bilet normalny

Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do 18 roku życia.  

 

Dla widzów udostępnione zostaną leżaki, chętni mogą przynieść własne krzesełka i koce. Przy okazji projekcji nabyć będzie można zimne i ciepłe napoje oraz przekąski w pubie Classic Restaurant.  Bilety są już w sprzedaży, więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Co istotne, jeżeli zaplanowane projekcje spotkają się z dużym zainteresowaniem, operator Ergo Areny zorganizuje kolejne, podobne wydarzenia. Wstępnie zaplanowano je na pierwszy weekend sierpnia.

 

1
Mat. Ergo Arena

 

Warsztaty fotograficzne

Organizatorem wakacyjnych zajęć fotograficznych jest spółka Hala Gdańsk-Sopot, operator Ergo Areny we współpracy z przedstawicielami Igersgdansk - pomorskiej społeczności fotografów, aktywnie działającej i promującej region m.in. na Instagramie.

Warsztaty to każdorazowo cykl trzech spotkań (poniedziałek, środa, piątek), podczas których ich uczestnicy odbędą mnóstwo ćwiczeń praktycznych, poznając sprawdzone aplikacje do edycji zdjęć, wykorzystując do tego własne smartfony. Odbędą się one, oczywiście, w przestrzeni gdańsko-sopockiej hali. Wielkim finałem wakacyjnych zajęć będzie pokaz fotografii uczestników na ekranie LED HD zawieszonym na elewacji hali.

Pierwsze zajęcia już 27 lipca. Więcej informacji, terminarz zajęć oraz przekierowanie do darmowej rejestracji można znaleźć TUTAJ.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl