PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koncert André Rieu z Maastricht na... ekranie Ergo Areny. Już w najbliższą sobotę

Koncert André Rieu z Maastricht na... ekranie Ergo Areny. Już w najbliższą sobotę
To będzie pierwsze duże wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w Ergo Arenie po ponownym otwarciu. W czerwcu miał tu koncertować André Rieu - skrzypek, kompozytor, dyrygent i założyciel Orkiestry Johanna Straussa. Z powodu pandemii artyści nie przyjadą do Polski, ale w sobotę 27 czerwca możemy obejrzeć zapis ich koncertu w niezwykłej, bo plenerowej odsłonie. Bilety już w sprzedaży.
Andre_1080x1080
Andre_1080x1080
brak autora

 

Duże kino samochodowe na parkingu przy Ergo Arenie. Dźwięk płynie wprost z radioodbiorników

 

André Rieu, skrzypek, kompozytor i dyrygent, nazywany jest przez prasę holenderskim „Królem walca”. Egalitarne podejście do muzyki klasycznej pozwoliło mu na stworzenie swoistego imperium. Wraz z prywatną Orkiestrą Johanna Straussa, którą założył jeszcze w latach 80., artysta grywa dziś na całym świecie. Tylko w 2018 roku sprzedał ponad 700 tys. biletów na swoje koncerty.

Skąd taki aplauz? Występy muzyków z Holandii to po prostu kompilacja muzyki klasycznej, filmowej i ludowej, która działa na słuchaczy kojąco. Rieu przekonuje też, że wydarzenie mające wszelkie znamiona koncertu w filharmonii - muzyka, fraki, strojne suknie śpiewaczek operowych, 150 - osobowy skład orkiestry - nie ma onieśmielać, ale bawić. 

Budując program muzyk łączy utwory Johanna Straussa (któż nie zanuci “Nad pięknym modrym Dunajem”) ze współczesnymi, ponieważ uważa, że w wieku XIX wieku twórczość austriackiego kompozytora uznawano za rozrywkową, i tak powinniśmy ją traktować również dzisiaj. Do tanecznych walców dodaje więc najbardziej popularne fragmenty znanych oper, operetek i musicali, ale też tematy filmowe, a nawet melodie zaczerpnięte z folkloru różnych stron świata. 

Rok 2020 miał być dla André Rieu wyjątkowy. Trasę - i zaplanowane w jej ramach cztery koncerty w Polsce - łączono ze świętowaniem 70 urodzin artysty. Niestety, pandemia koronawirusa te zamiary unicestwiła, a koncert, który pierwotnie miał odbyć się w gdańsko-sopockiej hali 20 czerwca odłożono na rok. Nowy termin to 16 czerwca 2021 roku.

Ale wielbiciele artysty - w Gdańsku holenderski skrzypek ma również wierne ich grono - nie muszą czekać aż tak długo na kolejną dawkę endorfin. Ergo Arena już w sobotę, 27 czerwca o godz. 17 organizuje projekcję ubiegłorocznego koncertu, który odbył się w rodzinnym mieście skrzypka – w Maastricht. Zapis koncertu będzie można obejrzeć na ekranie zewnętrznym.

ERGO ARENA _RIEU_EKRAN-02-01
Mapka ukazuje, gdzie znajduje się ekran zewnętrzny
mat. Ergo Arena

 

- Zapraszamy na wieczór pełen humoru, muzyki i emocji dla widzów w każdym wieku - zachęca Bartosz Tobieński, dyrektor ds. PR i rzecznik prasowy Ergo Areny i tłumaczy: - Koncert zostanie wyświetlony na ekranie zewnętrznym LED HD na elewacji ERGO ARENY. Dla widzów zostaną udostępnione numerowane miejsca w odpowiednich odległościach na wygodnych krzesłach tapicerowanych, leżakach oraz kocach. Przy okazji projekcji nabyć będzie można zimne i ciepłe napoje oraz przekąski. 

ERGO RIEU - SEATS-01
Dla słuchaczy dostępna będzie strefa gastro, a tam - drobne przekąski i napoje
mat. Ergo Arena

 

Wydarzenie odbywa się niezależne od kina samochodowego, które mieści się w innej przestrzeni, na parkingu przed areną.

Bilety na koncert są już dostępne w cenie 35 i 37 zł na stronie: https://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/w-plenerze-andre-rieu-2019/ 

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze