Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dzieciaki z Biskupiej Górki w rejsie na Westerplatte [WIDEO]

Rewitalizują dzielnicę a jej mieszkańców zabierają w podróż. Biuro Rozwoju Gdańska i Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku ufundowały dzieciom ze szkoły podstawowej na Biskupiej Górce rejs tramwajem wodnym z Gdańska na Westerplatte. - Uznaliśmy, że możemy coś zrobić dla lokalnej społeczności i postanowiliśmy to realizować - mówi Jerzy Dobaczewski, szef ZTM w Gdańsku.

Dzieciaki z Biskupiej Górki w rejsie na Westerplatte [WIDEO]
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2016 r.

Podobało się? - Tak! - pokazują uczniowie szkoły z Biskupiej Górki
Podobało się? - Tak! - pokazują uczniowie szkoły z Biskupiej Górki
Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

Około 60 uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku miało możliwość obejrzenia miasta od strony wody. Dla niektórych dzieci był to pierwszy rejs po Motławie i Martwej Wiśle, z centrum miasta na Westerplatte.

- Od strony wody jest ciekawie, ładnie to wszystko wygląda, a od strony ziemi, to nawet nie ma sensu - opowiadał zadowolony Szymon, uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej. - Cieszę się, ze taka wycieczka została zorganizowana. Jest frajda, a to wszystko po to, żeby dziecko się cieszyło - dodaje uśmiechnięty uczeń.

Rejs na Westerplatte minął w bardzo miłej atmosferze
Rejs na Westerplatte minął w bardzo miłej atmosferze
Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

Miasto Gdańsk rewitalizuje Biskupią Górkę. Służą temu m.in. konsultacje, spotkania i warsztaty z mieszkańcami tej części miasta. Wszystko po to, by zostały wypracowane konkretne działania w ramach poprawy tego obszaru.

- Zaczynamy od początku rewitalizację na Biskupiej Górce - mówi Ewa Pielak, kierownik Referatu Rewitalizacji z Biura Rozwoju Gdańska. - To jest taki pierwszy moment, pierwsza styczność dzieci z tym tematem. Pomyśleliśmy, żeby zacząć inaczej, pokazać dzieciom coś innego, że poza Biskupią Górką istnieje także świat od strony wody.

Do udziału w przedsięwzięciu przyłączył się Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, który swoją siedzibę ma… na Biskupiej Górce.

- Jesteśmy sąsiadami i postanowiliśmy sprawić dzieciom trochę radości - tłumaczy Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsk.

- Bardzo nas cieszy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym przyjęciem i mogliśmy zrobić dla tych małych gdańszczan coś sympatycznego, co sprawiło im radość - dodaje Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Biorąc pod uwagę dobrą współpracę zarówno ze Szkołą Podstawową nr 21, jak i Referatem Rewitalizacji, zakładamy dalszą współpracą w kwestii naszego udziału w rewitalizacji Biskupiej Górki.

- W przyszłym tygodniu, kolejne dzieci ze szkoły zaprosimy do nas - dodaje Gołąb. - Zamierzamy przeprowadzić lekcje w siedzibie Centrali Ruchu.
 


Przed rejsem, który odbył się w poniedziałek, 6 czerwca 2016 r., z młodymi mieszkańcami Gdańska spotkał się Piotr Kowalczuk. Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej rozdał dzieciom maskotki i drobne upominki. Gratulował organizatorom dobrego pomysłu i sprawnej organizacji przedsięwzięcia.Piotr Mirowicz (0)
www.gdansk.pl
piotr.mirowicz@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Piotr Mirowicz (0)
www.gdansk.pl
piotr.mirowicz@gdansk.pl
więcej tekstów autora