• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz. Budowa drogi dla rowerów na ul. Dmowskiego. Zobacz postępy prac

Wrzeszcz. Budowa drogi dla rowerów na ul. Dmowskiego. Zobacz postępy prac

Zobacz film z drona, na którym widać, jak nowa droga rowerowa na ul. Dmowskiego w Gdańsku Wrzeszczu nabiera kształtu. Prace są zaawansowane. Oddanie jej do użytku planowane jest pod koniec roku.
18.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budowa drog dla rowerów na ul. Dmowskiego
Budowa drogi dla rowerów na ul. Dmowskiego
źródło: DRMG


Inwestycja polega na budowie liczącego ok. 500 metrowy odcinka drogi rowerowej biegnącej ul. Dmowskiego, od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z al. Grunwaldzką. To newralgiczny komunikacyjnie punkt miasta. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, więc zarówno kierowcy jaki piesi powinni uzbroić się w cierpliwość.


Ścieżka powstaje po lewej stronie jezdni. Już widać jej dokładny zarys. Układana jest warstwa podbudowy drogi rowerowej. Trwa też układanie z kostki kamiennej nawierzchni pod miejsca postojowe, bowiem oprócz budowy ścieżki przebudowane mają zostać też chodniki i miejsca postojowe. Zainstalowane również zostanie na ul.Dmowskiego nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Posadzone zostaną krzewy i drzewa, a także pojawią się nowe ławki.

Zobacz film z budowy drogi rowerowej:

 

Czytaj też: Oliwa. Powstanie nowa droga rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Odcinek ul. Dmowskiego, który będzie zwężony
Odcinek ul. Dmowskiego, na którym trwają prace
źródło: DRMG


Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji wynosi ok. 1,4 mln złotych. Realizacja inwestycji potrwa do końca grudnia 2020 r.

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA