PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Troje chętnych na przebudowę zabytkowego obiektu
Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Troje chętnych na przebudowę zabytkowego obiektu
W zabytkowym budynku, znajdującym się w atrakcyjnym miejscu - w pobliżu gdańskiej plaży, powstać ma Centrum Edukacji Ekologicznej. Zarządzać będzie nim Hevelianum, które prężnie działa obecnie na terenie Góry Gradowej. Obecnie trwa weryfikacja złożonych w przetargu ofert.
Tak wyglądać ma Dom Zdrojowy w Brzeźnie po modernizacji i przebudowie
Tak wyglądać ma Dom Zdrojowy w Brzeźnie po modernizacji i przebudowie
Mat. Hevelianum

 

Do konkursu na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania Domu Zdrojowego w Brzeźnie, który ogłoszono 1 kwietnia 2019 r., oferty złożyły trzy firmy.

Jak informuje Joanna Bieganowska, p.o. kierownika Działu Promocji i Komunikacji w Hevelianum, pierwsza oferta opiewa na kwotę 24 132 600 brutto, a złożona została przez firmę Restauro Sp. z o. o. Druga - przez POLEKO Sp. z o.o. w kwocie 22 962 259, 46 brutto. Trzecią, najwyższą ofertę złożyła firma BUDOMEX Przedsiębiorstwo Budowlane Ankiewicz R. & Ankiewicz M., oferując kwotę 27 007 110 brutto.

Teraz Hevelianum ma 30 dni na rozpatrzenie ofert pod względem formalnym.

W budynku dawnego Domu Zdrojowego, a także w przyległym parku, powstać ma Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupy zorganizowane młodzieży szkolnej oraz uczestnicy indywidualni będą mogli korzystać z różnych rodzajów aktywności, m.in. wykładów, szkoleń, paneli dyskusyjnych i warsztatów ekologicznych.
Do dyspozycji gości będą miejsca noclegowe i restauracja.

Ogłoszony przetarg zakłada m.in. przebudowę i zmianę sposobu użytkowania obiektu, budowę budynku technicznego, układu drogowego, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej z przyłączem i zbiornikami wód deszczowych przetrzymującymi wody, linii kablowej i rozbiórką budynku gospodarczego. Odtworzone zostaną fragmenty ogrodu z trawnikami i zielenią ozdobną. Od strony morza wygospodarowane zostanie miejsce na ścieżkę edukacyjną, hotel dla owadów i meble parkowe. Powstaną również miejsca parkingowe. Co ważne, obiekt ten znajduje się pod nadzorem konserwatorskim.


Przeczytaj także:

Brzeźno. Co dalej z Domem Zdrojowym? Będzie ciekawie dzięki Hevelianum

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl