Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dołączył drugi Kanadyjczyk. Lotos Trefl skompletował skład

Kanadyjski atakujący Brad Gunter jest ostatnim ogniwem siatkarskiego Lotosu Trefl. W gdańskiej ekipie w sezonie 2017/18 zagra m.in. dwóch polskich mistrzów świata, dwóch Kanadyjczyków, jeden Amerykanin.

Dołączył drugi Kanadyjczyk. Lotos Trefl skompletował skład
A
A
data publikacji: 01 czerwca 2017 r.

Brad Gunter będzie występował z nr 19
Brad Gunter będzie występował z nr 19
fot. Lotos Trefl

- Gdańsk wygląda na piękne miasto, a skład Lotosu Trefla prezentuje się znakomicie. Andrea Anastasi jest z kolei wspaniałym trenerem, słyszałem o nim wiele dobrych rzeczy. Potrafi odkrywać utalentowanych graczy, ale przede wszystkim umie podnosić poziom ich umiejętności. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiam pod jego skrzydła - mówi niespełna 24-letni, mierzący 200 cm wzrostu Brad Gunter, który ostatni sezon spędził w estońskim Bigbanku Tartu. Wystąpił tam w 27 meczach, w których zdobył 460 oczek, kończąc 54 proc. swoich ataków i zostając trzecim najlepiej punktującym graczem rozgrywek.

Leworęczny atakujący w tym roku po raz pierwszy znalazł się w składzie reprezentacji Kanady na Ligę Światową. Już w najbliższy weekend może zadebiutować w tych rozgrywkach podczas turnieju w serbskim Nowym Sadzie, gdzie podopieczni Stephane’a Antigi zmierzą się kolejno z Belgami, Amerykanami i gospodarzami zawodów.

- Brad idealnie wpisuje się w naszą filozofię transferową. Nie jest jeszcze graczem znanym na całym świecie, ale chce ciężko pracować, rozwijać swoje umiejętności i dawać z siebie wszystko dla dobra drużyny. Gra w otosie Treflu będzie dla niego dużym wyzwaniem, ale wierzę, że zespół będzie miał z niego wiele pożytku, a jego lewa ręka w ataku i zagrywce zrobi sporo zamieszania w PlusLidze - ocenił nowego gracza Andrea Anastasi, trener żółto-czarnych.

KADRA LOTOSU TREFL GDAŃSK
rozgrywający: Tyler Sanders (Kanada), Michał Kozłowski (Polska)

atakujący: Brad Gunter (Kanada), Damian Schulz (Polska)

przyjmujący: Mateusz Mika (Polska), Artur Szalpuk (Polska), Szymon Jakubiszak (Polska), Wojciech Ferens (Polska)

środkowy: Piotr Nowakowski (Polska), Daniel McDonnell (USA), Wojciech Grzyb (Polska), Patryk Niemiec (Polska)

libero: Maciej Olenderek (Polska), Fabian Majcherski (Polska)-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl