PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dobra zabawa w Śródmieściu, na Kokoszkach i Ujeścisku

Dobra zabawa w Śródmieściu, na Kokoszkach i Ujeścisku
Zapowiada się dosyć ciepły i raczej słoneczny weekend w Trójmieście. W sobotę i niedzielę warto zwrócić uwagę na lokalne atrakcje, przygotowane przez gdańskie Rady Dzielnic. Tak będzie m.in. na Ujeścisku, w Kokoszkach i Śródmieściu. Co się będzie działo?

Nastał najlepszy czas na wiosenne festyny. Na zdjęciu - podczas niedawnego Wielkiego Sprzątania Gdańska Południa.

Złów rybkę na Ujeścisku

Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice zaprasza w sobotę, 14 maja, mieszkańców na Rodzinny Piknik Wędkarski. Odbędzie się on przy Zbiorniku Retencyjnym "Świętokrzyska II", przy ul. Bergiela. W ramach imprezy zaplanowano zawody wędkarskie, które rozpoczną się o godz. 10 i potrwają dwie godziny. Będą też pokazy sportowego połowu ryb, możliwość podejścia do egzaminu na kartę wędkarską, a także atrakcje dla dzieci i poczęstunek. Piknik zakończy się około godz. 14.

Regulamin zawodów można znaleźć TUTAJ.


Otwarcie zrewitalizowanego parku

W niedzielę z kolei Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza gdańszczan na uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku przy ul. Św. Barbary. Udało się to dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego i budżetu Rady Dzielnicy Śródmieście. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. piknik na trawie, gry i zabawy dla całej rodziny, a także spektakl dla najmłodszych i pokazy strażackie. Początek o godz. 13. Więcej na temat parku i BO: TUTAJ


Gry na orientację w Kokoszkach

W niedzielę, 15 maja, warto też wybrać się do Kokoszek, gdzie organizowane będą Trójmiejskie Gry Parkowe Na Orientację. To połączenie spaceru po lesie (lub biegu – dla wytrwałych) z szukaniem punktów kontrolnych. Początek imprezy o godz. 10. Zbiórka – na leśnej polanie po lewej stronie drogi między Kiełpinem Górnym a Otominem. Mieszkańcy dzielnicy Kokoszki są zwolnieni z obowiązkowej opłaty za udział w tym wydarzeniu. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Przeczytaj także:

500 tys. zł. Dlaczego Szadółki dają pieniądze mieszkańcom?

Stawiamy na rekreację. 365 pomysłów na Budżet Obywatelski!

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze