PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Coś dla miłośników kotów. Międzynarodowa wystawa już w ten weekend
Coś dla miłośników kotów. Międzynarodowa wystawa już w ten weekend
9 i 10 lutego na Hali Widowiskowo - Sportowej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zobaczymy na niej aż 215 kociaków z różnych europejskich krajów. Wstęp na wydarzenie jest płatny.
Maine Coon to największa i aktualnie najpopularniejsza (w Polsce) domowa rasa kotów, jaka istnieje
Maine Coon to największa i aktualnie najpopularniejsza (w Polsce) domowa rasa kotów, jaka istnieje
Mateusz Ochocki/KFP


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Gdańsk 2019 organizowana jest przez Klub Felinologiczny Cat Club Amber, który jest organizatorem wydarzenia od 10 lat. Wystawa odbywa się dwa razy do roku. Zimą w Gdańsku, latem w Sopocie. Dedykowana jest wszystkim miłośnikom kotów.

- To zupełnie coś innego niż wystawa psów -  wyjaśnia Małgorzata Kozicka z Klubu Felinologicznego Cat Club Amber. - Koty przez cały dzień siedzą na hali, dzięki temu mamy możliwość zobaczyć je wszystkie. Należy jednak pamiętać, że koty startują w konkursach. Jeśli nie będzie ich w klatce, gdy akurat do niej podejdziemy, będzie to oznaczać, że kot jest oglądany przez sędziego.


Zdobywanie nagród to nie tylko trudne zadanie, ale też bardzo męczące
Zdobywanie nagród to nie tylko trudne zadanie, ale też bardzo męczące
Mateusz Ochocki/KFP


By zaprezentować kota na takiej wystawie, trzeba spełnić jeden warunek. Wbrew pozorom nie jest nim posiadanie kota rasowego, bo koty nierasowe, też na takich wystawach się pojawiają. Co zatem trzeba zrobić? Trzeba być członkiem Polskiego Związku Felinologicznego. Lista wystawców jest już zamknięta, ale wszyscy miłośnicy kotów są na wydarzeniu mile widziani. A widać, że fanów kotów w w Trójmieście nie brakuje, kocie wystawy zawsze przyciągają tłumy.


Choć wystawa trwa między 10.00 a 18.00, warto pojawić się na niej przed godziną 15.00. Powód? Popołudniu zaczynają się konkursy i hodowcy będą mieć mniej czasu na rozmowy z gośćmi targów
Choć wystawa trwa między 10.00 a 18.00, warto pojawić się na niej przed godziną 15.00. Powód? Po południu zaczynają się konkursy i hodowcy mogą mieć mniej czasu na rozmowy z gośćmi targów
Mateusz Ochocki/KFP


Na wystawie kota nie kupimy, ale kto rozważa taki krok, będzie miał świetną okazję, by nawiązać kontakty z hodowcami.

- Każdy hodowca ma wyłożone na swoim stanowisku wizytówki, ale gorąco zachęcam, by osobiście porozmawiać z hodowcą - dodaje Małgorzata Kozicka. - Bezpośredni kontakt zawsze jest najlepszy.

Kto kota już posiada, będzie mógł w weekend zakupić dla swojego czworonożnego przyjaciela nowe gadżety. Drapaki, siatki na balkon, zabawki - właściciele kociaków będą mieli w czym wybierać.

Na zbliżającą się wystawę przyjedzie 215 kotów i 115 wystawców.  Będą wśród nich hodowcy kotów m.in. z Norwegii, Czech, Litwy czy Szwecji. Wystawa to świetna okazja, by zobaczyć koty rzadko spotykane.

- Od wielu lat najmodniejszą w Polsce rasą jest Maine Coon, ale powoli palmę pierwszeństwa przejmują Rag Doll i Brytyjczyki - dodaje Małgorzata Kozicka. - Natomiast Egipski Mau, Kot Kartuski czy Korat na wystawach pojawiają się bardzo rzadko, a u nas będą.


Na tegorocznej wystawie odbędzie się Show Lodowe Spojrzenie  w którym udział wezmą koty z przynajmniej jednym, niebieskim okiem. Spośród tych kotów, sędzia wybierze kota o najbardziej błękitnym spojrzeniu, najpiękniejszego kota z niebieskimi oczami i najmilszego kota z niebieskimi oczami. Start konkursu w sobotę, godz. 15.00.
Na tegorocznej wystawie odbędzie się "Show Lodowe Spojrzenie" w którym udział wezmą koty z przynajmniej jednym, niebieskim okiem. Spośród nich sędzia wybierze kota o najbardziej błękitnym spojrzeniu, najpiękniejszego kota z niebieskimi oczami i najmilszego kota z niebieskimi oczami. Start konkursu w sobotę, godz. 15.00.
Mateusz Ochocki/KFP


Kiedy?

9 i 10 lutego (sobota i niedziela); godz. 10.00 - 18.00


Bilety:

normalny 10 zł,

ulgowy 5 zł (7 - 15 lat),

dzieci poniżej 7 lat bezpłatnie.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze