Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Aukcja dla WOŚP. Casa - tak brzmi imię małej lwicy warte 45 tys. zł! [ZDJĘCIA i WIDEO]

„Casa” pochodzi z języka portugalskiego i oznacza „dom”. Tak nazywa się mała lwica, mieszkanka Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. To bardzo drogie imię: kosztowało 45 tys. złotych! Wybrał je zarząd firmy „Kameralnie”, która jest spółką córką firmy „Ekolan". To oni pokonali rywali podczas licytacji w serwisie „Allegro Charytatywni”. Wylicytowali nie tylko możliwość nadania imienia lwicy, ale swoim działaniem wsparli 26. Final Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aukcja dla WOŚP. Casa - tak brzmi imię małej lwicy warte 45 tys. zł! [ZDJĘCIA i WIDEO]
A
A
data publikacji: 25 stycznia 2018 r.

Casa - takie imię wybrano dla lwiego dziecka, jedynej samiczki z miotu
Casa - takie imię wybrano dla lwiego dziecka, jedynej samiczki z miotu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W tym roku w serwisie „Allegro Charytatywni” Miasto Gdańsk wystawiło do licytacji 15 propozycji. Jedna z nich, czyli możliwość nadania imienia lwicy, jednej z czworga maluchów, które niedawno urodziły się w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, od początku cieszyła się największym zainteresowaniem. Aukcja trwała między 8 a 22 stycznia. Naprawdę gorąco zrobiło się w ostatnim dniu licytacji, a dokładnie na cztery minuty przed jej końcem.

- Śledziliśmy tę aukcję na bieżąco – mówi Emilia Salach z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Dokładnie do godziny 12:26 kwota na której zatrzymała się licytacja wynosiła 7.600 zł. I wtedy się zaczęło. Nie wierzyliśmy w to, co się dzieje. Myśleliśmy, że system się popsuł. W 4 minuty kwota urosła do 45 tysięcy. Byliśmy zachwyceni. 

Casa i trzech jej braci to ostatnie dzieci Tschibindy i Arco. Lewki urodziły się pod koniec 2017 roku.

- Pragniemy, aby Casa rosła zdrowo, stając się atrakcyją Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego na długie lata - mówi Anna Szałła, członek zarządu spółki Kameralnie. Będzie nam miło, jeśli to przepiękne zwierzę, tradycyjnie utożsamiane z siłą, odwagą i szlachetnoscią, symbol Gdańska, będzie też dobrze kojarzyć się z naszą firmą. Uznaliśmy, że ta licytacja to sympatyczny sposób, by włączyć się w zbiórkę na rzecz WOŚP. Tym bardziej, że narodziny lwiątka w końcówce roku, zbiegły się z w czasie z powstaniem naszej firmy. 


Poniżej film przedstawiający niespełna trzymiesięczne lewki:


ZOBACZ ZDJĘCIA

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora