PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tomasz Augustyniak, były szef pomorskiego Sanepidu zaczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim

Tomasz Augustyniak, były szef pomorskiego Sanepidu zaczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim
Tomasz Augustyniak objął stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. O powołaniu na to stanowiska byłego szefa pomorskiego Sanepidu, poinformował we wtorek, 6 kwietnia br., marszałek Mieczysław Struk.
Nz. Tomasz Augustyniak - zastępcy dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i Mieczysław Struk - marszałek woj. pomorskiego
Nz. Tomasz Augustyniak - zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i Mieczysław Struk - marszałek woj. pomorskiego
FB/Mieczysław Struk

 

Tomasz Augustyniak związany był z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku przez 14 lat. Przez ponad 5 lat kierował tą instytucją. W styczniu 2021 roku został odwołany ze stanowiska Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Sytuacja ta spotkała się ze sprzeciwem wielu osób. W obronie Tomasza Augustyniaka interweniowały różne środowiska. List do ministra zdrowia napisali m.in. pomorscy samorządowcy.

Tomasz Augustyniak nie musiał długo czekać na nowe propozycje zawodowe. We wtorek, 6 kwietnia br., marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk poinformował w mediach społecznościowych, że Tomasz Augustyniak dołączył do samorządowego zespołu Departamentu Zdrowia.

Mogę się tylko cieszyć, że na kolejne miejsce pracy wybrał Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pozyskanie takiego specjalisty i osoby zaangażowanej w realizację powierzonych obowiązków to duża radość, tym większa, że Dyrektor Tomasz Augustyniak będzie robił to co potrafi robić najlepiej, czyli dbać o nasze zdrowie w bardzo trudnym czasie, co udowodnił swoją pracą w pomorskim Sanepidzie. Witamy w zespole samorządowym!

- napisał marszałek na swoim profilu facebookowym.

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl