PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Budżet Obywatelski 2019 - głosowanie
Budżet Obywatelski 2019 - głosowanie
Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Gdańska (nie tylko ci zameldowani), mogą oddawać swoje głosy jeszcze tylko w poniedziałek, 24 września, do godz. 23.59. Do rozdysponowania jest blisko 20 milionów złotych.
Głosować można za pomocą formularza elektronicznego lub w jednym z kilkunastu punktów konsultacyjnych na terenie Gdańska
Głosować można za pomocą formularza elektronicznego lub w jednym z kilkunastu punktów konsultacyjnych na terenie Gdańska
Fot. Mateusz Skrzypiec / Fundacja Gdańska

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim co roku cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W zeszłym roku na projekty w BO zagłosowało blisko 45 tys. osób. W gdańskim magistracie mówią, że w tym roku jest nawet szansa na pobicie tego rekordu. Do poniedziałku, 24 września, rano (stan na godz. 9.30) w BO zagłosowało 40 tys. osób.

- Mieszkańcy najchętniej uaktywniają się w ostatni weekend głosowania. Spodziewamy się wtedy kolejnych 10 tys. głosów - zdradzają urzędnicy.

Głosujący mogą wybierać spośród propozycji dotyczących m.in. wymiany nawierzchni ulic, remontu chodników, montażu defibrylatora, montażu oświetlenia czy pomocy kotom wolno bytującym, do wyboru mają także liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i seniorów - treningi, warsztaty, place zabaw, itp. Do wyboru jest ponad trzysta projektów, a do rozdysponowania jest blisko 20 milionów złotych.

- Zdaję sobie sprawę, że Budżet Obywatelski nie wyczerpuje potrzeb, ale z pewnością jest bardzo dobrym bezpośrednim i realnym narzędziem współdecydowania o rozwoju Gdańska - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Zapraszam do głosowania, na koniec września poznamy listę projektów, które państwo wybrali.

Głosowanie w BO potrwa do poniedziałku, 24 września, do godz. 23:59. Udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat. Co ważne, także ci, którzy nie są w Gdańsku formalnie zameldowani oraz mieszkający w naszym mieście obcokrajowcy.

Każdemu głosującemu przysługuje 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekt ogólnomiejski. Punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób dowolny. Można np. przyznać wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym czy więcej punktów kilku projektom w dowolnej dzielnicy.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do piątku, 28 września, 2018 r. Zwycięskie propozycje zostaną zrealizowane w latach 2019 - 2020.


JEŚLI CHCESZ ZAGŁOSOWAĆ TERAZ - KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji: Budżet Obywatelski 2019. Oddaj głosy na projekty do 24 września

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl