Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bierzemy się do roboty. Wspieramy rodzinny dom dla dzieci

Poniedziałek, 23 maja, dzieci z rodzinnego „Domu nad Jarem” zapamiętają na długo - pełen atrakcji dzień spędzą w centrum Gdańska oraz w Pomlewie. W tym samym czasie dorośli z różnych instytucji i firm będą remontować ich dom, skręcać meble i porządkować ogród. Czekamy na chętnych do pomocy. Początek prac o godz. 9.30.

Bierzemy się do roboty. Wspieramy rodzinny dom dla dzieci
A
A
data publikacji: 22 maja 2016 r.

pixabay.com

„Dom nad Jarem” swoją nazwę zawdzięcza malowniczemu położeniu przy ul. Nad Jarem w Gdańsku. Został utworzony w 2012 roku, prowadzony jest przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej. Mieszka w nim 14 młodych gdańszczan pozbawionych opieki rodzicielskiej.

To miejsce w poniedziałek, 23 maja, stanie się centrum projektu „Wracamy do Ogrodu”, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną oraz Towarzystwo Nasz Dom, Celem projektu jest wspólna pomóc rodzinnym domom dziecka poprzez organizację akcji remontowych i atrakcji dla ich wychowanków.

- Chcielibyśmy spełnić marzenia podopiecznych z tej placówki i zapewnić niezapomniane chwile, na które niestety, bez wsparcia nie mogą liczyć - mówi Łukasz Wysocki, prezes zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która włączyła się w projekt, organizowany już po raz szósty.

Dzieci tego dnia będą miały zapewnione różne atrakcje w centrum Gdańska oraz w Pomlewie w Hotelu Kozi Gród. Dorośli w tym samym czasie będą pracować w ich „Domu nad Jarem”.

- Na miejscu podzielimy się na trzy grupy: stolarską, ogrodniczą oraz budowlaną i postaramy się wykonać tyle prac ile tylko możemy przez około osiem godzin - mówią organizatorzy akcji, do której oprócz Hotelu Kozi Gród włączyły się także Movement Arena, Reborn Dance Studio, Miasto Gdańsk, Vivadental, OBI, MPA Poland, Leroy Merlin, Ogrodnictwo Jaśmin Remigiusz Bodel, PitStop Gdańsk.

Udział w projekcie potwierdził również zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki socjalnej Piotr Kowalczuk.

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w prace przy placówce rodzinnej „Domu nad Jarem” możemy sprawić, że w tym miejscu dzieci będą czuły się jak w domu - mówi Kowalczuk. - Nie ma nic ważniejszego w procesie wychowawczym jak piękne otoczenie, praca nad wartościami i życiowymi postawami.

Akcja rozpocznie się w poniedziałek, 23 maja, o godz. 9.30 i potrwa do godz. 17.00. Chętni do pomocy mogą zgłaszać się do Anny Marzec z Gdańskiej Organizacji Turystycznej na adres anna.marzec@visitgdansk.com lub telefonicznie 888 163 610. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku rano.

Zbiórka przy placówce rodzinnej „Dom nad Jarem” (Gdańsk, ul. Nad Jarem 31b). Obowiązuje strój roboczy.

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora