PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Bieg Westerplatte: 75. pakietów startowych do wylicytowania na rzecz Fundacji Hospicyjnej

Bieg Westerplatte: 75. pakietów startowych do wylicytowania na rzecz Fundacji Hospicyjnej
Gdański Ośrodek Sportu, dla oddania hołdu Bohaterom Westerplatte z 1939 roku, w dniu 20 września 2020 roku zorganizuje 58. Bieg Westerplatte. Poza tym powszechnym, który wyjątkowo przybierze formę wirtualną, odbędzie się również bieg o charakterze symbolicznym - na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Koniec licytacji w czwartek, 27 sierpnia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sobota, 14 września 2019 roku. Na trasie 57. Biegu Westerplatte
Sobota, 14 września 2019 roku. Na trasie 57. Biegu Westerplatte
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Bieg Westerplatte to najstarsza w Polsce uliczna impreza biegowa. W tym roku odbędzie się w wersji wirtualnej: dystans 10 km pokonywać będzie można przez cały wrzesień wyznaczoną trasą lub... w dowolnym miejscu na Ziemi. Zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września.

Wrześniowy 58. Bieg Westerplatte w wyjątkowej, wirtualnej wersji


Poza tym powszechnym, który wyjątkowo przybierze formę wirtualną, odbędzie się również bieg o charakterze symbolicznym - na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. 

75. wyjątkowych pakietów startowych trafi do uczestników na drodze specjalnej licytacji. Cena wywoławcza to jedyne 79 złotych, a cały zebrany w ten sposób dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Osoby, które wylicytują swój pakiet, oprócz prawa udziału w starcie honorowym otrzymają również oficjalną koszulkę techniczną Biegu Westerplatte firmy Adrunaline, a także prezent od marki AA, numer startowy oraz pamiątkowy „komin”.

Link do licytacji pakietów, jak i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej. Koniec licytacji przewidziany jest na czwartek, 27 sierpnia na godzinę 15:00.

Uczestnicy przebiegną dystans ok. 10 km, bez rywalizacji sportowej, ale w czasie nie przekraczającym jednej godziny. Zabezpieczona i eskortowana przez Policję grupa wyruszy na trasę z Westerplatte i dobiegnie do mety usytuowanej na Targu Węglowym, zapisując się tym samym w historii imprezy oraz promując tegoroczne hasło Biegu: „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”.

Poza tym wciąż trwają zapisy do wirtualnej odsłony 58. Biegu Westerplatte - rejestracja.  

 

Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze
Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze