PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Aż dwie Sesje Rady Miasta w kwietniu. Wideoczat z radnymi, wtorek godz. 12.30
Aż dwie Sesje Rady Miasta w kwietniu. Wideoczat z radnymi, wtorek godz. 12.30
Zapraszamy do obejrzenia programu Wszystkie Strony Miasta, który poświęcony będzie szczegółom najbliższych Sesji Rady Miasta Gdańska. W kwietniu odbędą się aż dwie. Zaproszeni do udziału w wideoczacie zostali przewodniczący klubów radnych, a program nadamy na żywo na portalu gdansk.pl.
Sesja Rady Miasta Gdańska z marca
Sesja Rady Miasta Gdańska z marca
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


25 kwietnia planowana jest IX Sesja Rady Miasta. Dodatkowo w poniedziałek, 29 kwietnia, planowana jest kolejna sesja. Będzie to nadzwyczajne posiedzenie, radni gdańscy wspólnie z radnymi sopockimi zdecydują o nadaniu nazwy ronda, które leży na terenie obu miast. Chodzi o skrzyżowanie ul. Gospody, Drogi Zielonej i Władysława Łokietka. Dla uczczenia historycznych wyborów z 1989 r. otrzyma ono nazwę Ronda 4 Czerwca. Położone jest w pobliżu Ergo Areny i to właśnie tam zaplanowano sesję.

Z kolei w czwartek w programie jest sporo punktów dotyczących bieżących miejskich decyzji, na przykład budżet czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Nie zabraknie też z pewnością dyskusji dotyczącej sytuacji w oświacie w związku ze strajkiem nauczycieli.

Transmisje na żywo ze wszystkich sesji nadawane są na portalu gdansk.pl.


Do naszego programu „Wszystkie Strony Miasta” zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich trzech klubów radnych. Swoją obecność potwierdzili: 

  • Beata Dunajewska, przewodnicząca Klubu Radnych Wszystko dla Gdańska
  • Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej


Emisja wideoczatu na żywo we wtorek, 23 kwietnia, o godz. 12.30. na portalu gdansk.pl. Zapraszamy

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl