PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aplikacja do zwiedzania Gdańska. Rozwiązuj zagadki, poznawaj historię miasta i odbieraj nagrody

Aplikacja do zwiedzania Gdańska. Rozwiązuj zagadki, poznawaj historię miasta i odbieraj nagrody
Powstała aplikacja mobilna służąca do niecodziennego zwiedzania naszego miasta: „Zwiedzaj Inaczej Gdańsk”. To okazja, by aktywnie poznawać historię kilkunastu ważnych miejsc na historycznej mapie miasta, i zdobyć nagrody - odebrać je można w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która włączyła się do akcji.
„Zwiedzaj Inaczej Gdańsk” to nowa aplikacja, która uprzyjemni spacery mieszkańcom, a turystom opowie o historii naszego miasta
„Zwiedzaj Inaczej Gdańsk” to nowa aplikacja, która uprzyjemni spacery mieszkańcom, a turystom opowie o historii naszego miasta
mat. WiMBP w Gdańsku

 

 

Aplikacja „Zwiedzaj Inaczej Gdańsk” jest bezpłatna i działa w trybie offline - co oznacza, że po ściągnięciu jej na telefon, można jej używać bez konieczności korzystania z internetu. Jest intuicyjna w obsłudze i nie zajmuje dużo pamięci urządzenia. Stworzyli ją pasjonaci - dwóch przyjaciół i artystka z Trójmiasta.

- Zwiedzanie z aplikacją odbywa się w formie quizu. Dzięki temu użytkownik rozwiązując zagadki dotyczące detali architektonicznych poznaje historię Gdańska - mówi Maciej Kędra, współtwórca aplikacji, i tłumaczy, że zawartość programu powstała w oparciu o potrzeby przyszłych użytkowników. - Robiliśmy analizy wśród osób w wieku 18-67 lat na temat tego, jak wyobrażają sobie treści w takiej aplikacji. Okazało się, że testowane przez nas osoby szybko się nudzą suchymi faktami, dlatego zdecydowaliśmy się na krótki wstęp, po którym od razu przechodzimy do pytań.

Spacer z aplikacją zajmuje maksymalnie 2,5 godziny, ale jest intensywny - można odwiedzić w tym czasie aż 18 ważnych i ciekawych miejsc położonych w obrębie zabytkowej części Gdańska, m.in. Bramę Wyżynną czy Katownię i Wieżę Więzienną. 

 

Program jest prosty graficznie i bardzo intuicyjny. Z jego pomocą bez trudu poznamy historię najciekawszych gdańskich atrakcji
Program jest prosty graficznie i bardzo intuicyjny. Z jego pomocą bez trudu poznamy historię najciekawszych gdańskich atrakcji
mat. dystrybutora

 

Aplikacja „Zwiedzaj Inaczej Gdańsk” dopiero niedawno zadebiutowała w sklepie Google Play, ale już może się pochwalić pierwszymi pozytywnymi recenzjami:

Zupełnie inne, oryginalne podejście do zwiedzania. Fajna jest prosta, minimalistyczna szata graficzna - chociaż pewnie części osób może się to nie spodobać, że wygląda jakoś skromnie ;) podoba mi się też dobór atrakcji - taka kwintesencja tego, co warto w Gdańsku zobaczyć, jeśli ma się tylko 2-3h i chce się obejrzeć starówkę - pisze Andrzej.

Warto korzystać, nie tylko, by dowiedzieć się czegoś o Gdańsku. Na użytkowników aplikacji, którzy poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, czekają nagrody. Można je odebrać w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, przy ulicy Mariackiej 42, w godzinach otwarcia placówki: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 18:00, oraz w środy od 9:00 do 15:00.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play: Zwiedzaj Inaczej Gdańsk.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze