Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Amber Fest 2018. Sobotnia biesiada przy Stadionie Energa Gdańsk

Rodzinny browar z Pomorza o nazwie Amber i Stadion Energa Gdańsk - ponownie połączyły siły. Powód? 4. edycja Amber Fest - największego w Polsce północnej święta piwa. Tym razem biesiadę pod gdańskim stadionem zaplanowano sobotę 8 września.

Amber Fest 2018. Sobotnia biesiada przy Stadionie Energa Gdańsk
A
A
data publikacji: 07 września 2018 r.
16 butelkowych, 9 z nalewaka i 1 puszkowe - taki wybór piw z Browaru Amber będą mieli uczestnicy festiwalu Amber Fest 2018
16 butelkowych, 9 z nalewaka i 1 puszkowe - taki wybór piw z Browaru Amber będą mieli uczestnicy festiwalu Amber Fest 2018
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Początek Amber Fest sięga 2015 roku. O tym, że impreza przypadła do gustu mieszkańcom Trójmiasta i okolic, świadczyć mogą liczby. Frekwencja odwiedzających to wydarzenie z roku na rok rośnie. W 2016 roku festiwal odwiedziło 28 tys. osób. Rok później, na Amber Fest było już o 2 tys. osób więcej.

- 30 tys. osób, które odwiedziły nas w zeszłym roku na Amber Fest, przerosło nasze oczekiwania - mówi Marek Skętny z Browaru Amber. -  W tym roku mamy szansę tę frekwencję przebić.

Za takimi prognozami stoi zapewne ciekawsza i bogatsza oferta. Piwo jest głównym bohaterem tej imprezy, ale nie jedynym. Amber Fest to nie tylko święto piwa, ale także festiwal produktów regionalnych, które prezentować będą wystawcy m.in. z Kaszub, Kociewia czy Żuław. Posmakujemy u nich potraw i wyrobów charakterystycznych dla Pomorza, a wśród których znajdziemy np. mięsa, sery, przetwory czy miody. To świetna okazja, by popróbować smaków mniej znanych, ale co istotne, lokalnych. Liczba takich stoisk wzrosła w tym roku z 40 do 60.

Na Amber Fest znajdziemy produkty, których nie kupimy w hipermarketach
Na Amber Fest znajdziemy produkty, których nie kupimy w hipermarketach
www.gdansk.pl

Dzięki strefie foodtrucków (wozów z jedzeniem ma być 40),  festiwal zyska przekrój kuchni niemal z całego świata. Dzięki foodtruckom posmakujemy kuchni meksykańskiej, tajskiej, chińskiej czy belgijskiej. Będą także propozycje na słodko, a wśród nich na przykład mini pączki czy lody.

Ci, którzy przede wszystkim wybierają się na Amber Fest, żeby napić się dobrego piwa, będą mieli do wyboru w tym roku 9 rodzajów piw z nalewka i 16 rodzajów piw butelkowych. Zaprezentowane zostanie także jedno piwo w puszce.

- Mamy też piwo Amber Pils, które jest tylko w puszcze - dodaje Marek Skrętny z Browaru Amber. -  Przywozimy je specjalnie na Amber Fest, żeby się pochwalić, ponieważ piwo to zdobyło złoty medal w kategorii piw w stylu pils w konkursie “Chmielaki Krasnostawskie”. Jest to największy konsumencki konkurs piw w Polsce.

Smak, którego nie znacie

To już tradycja, że każdego roku, przy okazji Amber Fest, piwosze mają okazję posmakować czegoś nowego. Podczas tej edycji festiwalu po raz pierwszy zaprezentowane zostanie piwo o nazwie “Hibiskus”.

- Piwo nazywa się tak dlatego, że do tradycyjnego, bardzo lekkiego lagera dodaliśmy hibiskusa pod postacią prawdziwych kwiatów tego krzewu - dodaje Marek Skrętny. -  Jest to piwo o ciekawym smaku. Nie jest słodkie, nie jest goryczkowe, raczej lekko kwaskowe, bardzo orzeźwiające. Zawartość alkoholu w tym produkcie to tylko 3,5 proc., więc świetnie nadaje się do degustacji w ciągu dnia. To piwo o czerwonej barwie, którą nadaje mu właśnie hibiskus. W aromacie jest subtelne, ma zapach cytrusowo - kwiatowy. Myślę, że to idealna propozycja na koniec lata.

To piwo występować będzie zarówno w wersji z nalewka, jak i butelkowej. Jeśli więc komuś przypadnie do gustu nowy smak, będzie można zakupić takie piwko i uzupełnić domowe zapasy. Ponieważ jest to lekkie piwo, najlepiej smakować będzie z równie lekkimi przekąskami, jak np. frytki.

Warto dodać, że każde piwo z nalewaka kosztować będzie 6 zł. Piwa butelkowe dostępne będą w przedziale cenowym od 6 do 12 zł.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Także dzieci

Z myślą o najmłodszych uczestnikach biesiady przygotowany zostanie piknik rodzinny. Dla dzieci przewidziano takie atrakcje jak darmowe dmuchańce, konkursy czy malowanie buziek. O dobrą zabawę najmłodszych zadba prowadzący.

Amber Fest to nie tylko zaspokajanie kubków smakowych, ale także rozrywka. W programie zaplanowano koncerty, które rozpoczną się po godzinie 17.00. Na muzycznej scenie Amber Fest, ustawionej przed Stadionem Energa Gdańsk, usłyszymy lokalne zespoły. Wystąpią: Boogie Boys, Mitra i Veira. Festiwal potrwa do godz. 24.00.

Poczuj się jak VIP

Dla tych, którzy nie lubią tłumów, ciekawą ofertą zdaje się być zakup Pakietu Biesiadnika. Dzięki tej propozycji będziemy mogli spędzić czas w nieco bardziej kameralnej atmosferze, w specjalnie wyznaczonym miejscu. 

- Przy scenie stanie namiot vip w którym będzie można wygodnie sobie usiąść - mówi Karolina Matysek z agencji Personal PR, która współpracuje ze Stadionem Energa Gdańsk. -  Na terenie festiwalu będzie dużo się działo, namiot będzie takim ustronnym miejscem, gdzie bez ograniczeń dostępne będzie piwo, oczywiście z browaru Amber, i potrawy z grilla. Dodatkowo w namiocie biesiadnym serwowane będą też napoje bezalkoholowe. Jeśli ktoś ma ochotę spędzić festiwal w wyjątkowych warunkach, zapraszamy do wykupienia właśnie takiego pakietu.

Namiot będzie czynny od godz. 11.00 aż do zakończenia imprezy. Warto dodać, że obiekt umiejscowiony będzie tuż przy muzycznej scenie. Zakup pakietu uprawnia do wprowadzenia do namiotu jednego dziecka w wieku do 6 lat.

W tym dniu parking przy Stadionie Energa Gdańsk będzie płatny 10 zł. Opłatę należy uiścić w parkometrze. Bilet będzie obowiązywał do godz. 11.00 dnia kolejnego.


PROGRAM AMBER FEST 2018

- godz. 11.00 - start imprezy - otwarcie bram

- godz. 11.00 - 19.00 - piknik rodzinny - prowadzący Michał Turek (animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, strefa gier i zabaw z dmuchańcami, atrakcje Fun Areny)

- godz. 12.00 - prezentacja stoisk produktów regionalnych

- godz. 13.00 - 15.00 - pokazy live cooking

- godz. 14.00 - 15.00 - pokaz warzenia piwa

- godz. 14.00 - 15.40 - konkursy i animacje dla dzieci

- godz. 16.00 - otwarcie festiwalu i odszpuntowanie beczki - prowadzący Wojciech Tremiszewski

- godz. 16.30 - DJ oraz konkursy

- godz. 17.45 - koncert Zespołu Veira

- godz. 19.00 - koncert Zespołu Mitra

- godz. 20.30 - koncert zespołu Boogie Boys

- godz. 22.00 - start imprezy z DJ

godz. 00.00 - zakończenie imprezy


Zobacz naszą relację z Amber Fest 2017

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora