PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk Business Week 2021 online. Rekrutacja dla przedsiębiorczych nastolatków trwa

Gdańsk Business Week 2021 online. Rekrutacja dla przedsiębiorczych nastolatków trwa
Pięć dni wypełnionych warsztatami, symulacja prowadzenia własnej firmy, spotkania z “prawdziwymi” menedżerami i mnóstwo dobrej zabawy z rówieśnikami, a wszystko to po angielsku, bezpłatnie i online - rozpoczęła się rekrutacja do programu Gdańsk Business Week 2021. Organizatorzy zapraszają do udziału młodzież w wieku 15-19 lat. Zapisy do 2 czerwca, decyduje kolejność zgłoszeń!
Gala jednej ze stacjonarnych edycji Gdańsk Business Week
Gala jednej ze stacjonarnych edycji Gdańsk Business Week
Fot. GIP Starter

 

Gdańsk Business Week (GBW) to kilkudniowy intensywny i międzynarodowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży w wieku 15-19 lat, prowadzony w języku angielskim przez grupę, w głównej mierze, amerykańskich menedżerów. Od 2011 roku prowadzony stacjonarnie w Gdańsku, w tym roku, z racji sytuacji pandemicznej odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

 

Rozwiń swój angielski w międzynarodowym środowisku

Tegoroczne wydarzenie będzie realizowane przez twórcę i właściciela licencji programu - amerykański Washington Business Week, prowadzony przez Foundation for Private Enterprise Education. Wszystkie osoby, które zgłoszą się poprzez stronę Gdańsk Business Week będą mogły wziąć udział w wirtualnym obozie całkowicie bezpłatnie.

- Podczas tych kilku dni młodzież nie tylko ma szansę rozwinąć kompetencje przedsiębiorcze, ale także przejedzie intensywny kurs języka angielskiego, ponieważ wszystkie zajęcia odbywają się w tym języku - tłumaczy Anna Zielińska-Fedoruk, koordynatorka GBW z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. - Dzięki Gdańsk Business Week młodzi ludzie mają okazję uczyć się i rozwijać pod okiem polskich i amerykańskich ekspertów ze świata biznesu. Tegoroczna edycja online otwiera dla nich całkiem nowe możliwości: dużo bardziej zróżnicowane środowisko, więcej uczestników z innych krajów. W świecie wirtualnym nie ma granic! Jedynym minusem dla polskich uczestników może być fakt, tegoroczne wirtualne obozy są w większej mierze częścią amerykańskiego programu Washington Business Week, dlatego godziny wirtualnych spotkań dostosowane będą do lokalnego czasu stanu Washington. Polscy uczestnicy będą musieli zmierzyć się z obecnością na obozie w godzinach 17:30-23:00.

Językowe obozy przedsiębiorczości przez całe wakacje

Gdańsk Business Week 2021 to 5 dni pełnych warsztatów z przedsiębiorczości i symulacji biznesowych. Program ma na celu podnoszenie kompetencji menedżerskich u młodych ludzi, m.in. poprzez rozwój umiejętności współpracy, zarządzania czasem, rozwijania zdolności przywódczych oraz umiejętności miękkich. Na uczestników i uczestniczki czeka:

  • 5  terminów obozów od czerwca do sierpnia 2021
  • 4 zróżnicowane ścieżki tematyczne (biznesowa, dla zaawansowanych, czysta energia i opieka zdrowotna)
  • międzynarodowa grupa uczestników (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Gruzji, Białorusi i Polski)
  • obóz całkowicie w języku angielskim, przy wsparciu amerykańskich menedżerów i wolontariuszy
  • wykorzystanie nowego programu symulacji biznesowej WILE
  • uczestnikom zarejestrowanym przez stronę internetową GBW zaproponujemy pod koniec wakacji warsztaty w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER o tematyce biznesowej

- Do tej pory w wakacjach z biznesem w Gdańsku wzięło udział blisko 900 osób. Co roku w programie uczestniczy ok. 100 młodych ludzi. W tym roku na każdym z obozów również może uczestniczyć do 100 uczestników z całego świata – dla każdego kraju obowiązuje jednak limit zgłoszeń dlatego nie warto zwlekać z zapisem! – zaprasza Tomasz Szymczak, Prezes Inkubatora STARTER.

Rekrutacja na stronie internetowej GBW rozpoczęła się 17 maja i potrwa do 2 czerwca. Organizatorzy radzą, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwe będzie przedłużenie rekrutacji na terminy lipcowe i sierpniowe, o ile nie wyczerpie się limit uczestników.

GBW 800x533

 

Na osoby, które zgłoszą swój udział, czekają ciekawe konkursy prowadzone na social mediach GBW oraz warsztat biznesowy zorganizowany w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER pod koniec wakacji.

Celem programu jest rozwinięcie wiedzy uczestników z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, podniesienie ich motywacji zawodowej oraz dopasowanie kompetencji do potrzeb rynku pracy. Poprzednie edycje stacjonarne Gdańsk Business Week pokazały, że kurs kształtuje także szereg kompetencji miękkich uczestników, takich jak umiejętność pracy w zespole czy autoprezentacji oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wierzymy, że w przyszłym roku 2022, spotkamy się wszyscy na miejscu, w Gdańsku!

Na Gdańsk Business Week 2021 online zapraszają Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk, Washington Business Week i Samorząd Województwa Pomorskiego, InvestGDA – Złoty Partner, Invest in Pomerania – Brązowy Partner oraz Pracodawcy Pomorza.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl