Budynek ECS ma już 10 lat. Zwiedzaj wystawy o stoczni całą rodziną

Wiele opowieści, ukryte wiadomości i zadania do rozwiązania. Rodzinne, aktywne zwiedzanie wystaw to nowa niedzielna oferta Europejskiego Centrum Solidarności. Pod okiem edukatorek dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami eksplorują wystawę stałą i wystawę „Stocznia”, aby odkryć ich tajemnice i ciekawostki.
02.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2019-05-18_noc_muzeow_076_949x633.JPG
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w ECS odbywają się spacery po wystawie stałej adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat. Trwają ok. 90 minut
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Wystawa stała ECS z Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / Europa Nostra 2021

– W tym roku mija 10 lat od dnia, gdy został otwarty budynek Europejskiego Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. To doskonała okazja, aby rodzinnie poznać nasze wystawy. Obie kryją w sobie wiele ciekawostek i tajemnic – do tej formy aktywności zachęca Agnieszka Piórkowska-Bogusławska, szefowa Działu Projektów Edukacyjnych ECS.

Spacery po wystawie stałej ECS

Spacery adresowane są do rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat, trwają ok. 90 minut i odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zadaniem uczestniczek i uczestników jest rozszyfrowanie ukrytych wiadomości. Do wyboru są dwa różne tematy:

Spacer ku wolności – przyniesie odpowiedzi na wiele pytań. Co to znaczy, że człowiek jest wolny? Czy wolność może się zgubić? Jak duża jest siła solidarności i wspólnoty? Przeniesiemy się do czasów PRL, kiedy nie było jeszcze smartfonów, buty kupowało się na kartki, a posiadanie paszportu było luksusem

Spacer z zagadkami – to czas odkrywania, dlaczego Gdańsk odegrał ważną rolę w dziejach Polski, ale też całej Europy. Co takiego ważnego wydarzyło się właśnie tutaj?

Zobacz zdjęcia z wernisażu wystawy "STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto”, który odbył się 15 lipca 2022 r.

Spacery po wystawie „Stocznia | Człowiek. Przemysł. Miasto”

To wydarzenie adresowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, trwają ok. 60 minut i odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Dzieciaki, słuchając opowieści oraz wykonując edukacyjne zadania, odkryją w jaki sposób funkcjonowała stocznia. Sprawdzą, czy stocznia to tylko miejsce budowy statków, a może coś więcej? Poznają zawody stoczniowe, dowiedzą się, jak wyglądał strój stoczniowca oraz na czym polegała efektywna współpraca.

Bilety na rodzinne odkrywanie wystaw ECS można nabyć online: ecs.gda.pl.

W ECS otwarto wystawę "STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto"

Ferie zimowe w ECS

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim