• Start
  • Wiadomości
  • Zobacz, jak przebiega remont nawierzchni al. Hallera WIDEO I ZDJĘCIA

Zobacz, jak przebiega remont nawierzchni al. Hallera WIDEO I ZDJĘCIA

Trwa remont nawierzchni na al. Generała Józefa Hallera w Gdańsku. Prace, które prowadzone są na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej, powinny zgodnie z planem zakończyć się w czerwcu 2021 r. Jak przebiegają sprawdziliśmy udając się na miejsce z kamerą.
15.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prace ruszyły 6 kwietnia i widać już pierwsze efekty
Prace ruszyły 6 kwietnia i widać już pierwsze efekty
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Remont al. Hallera rozpoczął się tydzień temu. Nawierzchnia naprawiana jest na, liczącym ok. 770 metrów, odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w kierunku Brzeźna. Na całej powierzchni jezdni wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, włazy oraz przykanaliki. Zajrzeliśmy z kamerą na plac budowy. Widać, że stara, wysłużona nawierzchnia już znika.


Zobacz relację wideo:


Oprócz naprawy nawierzchni poprawione zostanie też bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych. W rejonie skrzyżowań z ul. Lwowską i ul. Pstrowskiego, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, przy przejściach dla pieszych jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa. Jednocześnie w tych miejscach wydzielone zostaną pasy do skrętu w lewo, które umożliwią bezpieczniejszy skręt z al. Hallera w ulice podporządkowane. Wykonane zostaną miejsca postojowe w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Powstanie pas postojowy o długości ok. 125 metrów, którego granice zostaną zabezpieczone separatorami drogowymi oraz prefabrykowaną wyspą z oznakowaniem pionowym.

W ramach innego zadania równolegle do prac na jezdni prowadzona jest na al. Hallera modernizacja chodnika
W ramach innego zadania równolegle do prac na jezdni prowadzona jest na al. Hallera modernizacja chodnika. Tutaj remont jest już na finiszu.
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Ostatnim etapem prac będzie wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego. Po zakończonych pracach drogowych zostaną odtworzone trawniki, znajdujące się przy jezdni.

 

Na czas remontu zmieniona została organizacja ruchu
Na czas remontu zmieniona została organizacja ruchu
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Całość robót potrwa ok. 10 tygodni i powinna zakończyć się do 15 czerwca 2021 roku. Na czas remontu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Pojazdy będą mogły poruszać się tylko po jednym pasie ruchu. Kierowcy muszą uzbroić się w tym czasie w cierpliwość, ale po zakończeniu remontu bezpieczeństwo i komfort jazdy zdecydowanie się poprawi.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PRAC REMONTOWYCH

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?