Uwaga! Od 4 lipca zmiany dotyczące linii autobusowych: 109, 118, 189

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku informuje, że w związku z remontem ul. Starogardzkiej na odcinku od ul. Nowiny do ul. Pastelowej i wprowadzeniem na niej jednego kierunku ruchu z dniem 04.07.2022 r. na linii 189 wprowadzona zostanie trasa objazdowa. Skorygowane zostaną też rozkłady jazdy dwóch innych linii.
( 02.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica Starogardzka w Gdańsku wymaga remontu. Potrwa od dwa miesiące
Ulica Starogardzka w Gdańsku wymaga remontu. Potrwa od dwa miesiące - począwszy od poniedziałku, 4 lipca
źródło: GZDiZ

Jeden kierunek ruchu w czasie remontu

W poniedziałek 4 lipca rozpocznie się remont blisko kilometrowego odcinka ul. Starogardzkiej od ul. Nowiny do ul. Pastelowej. W związku z pracami drogowymi wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, również dla autobusów komunikacji miejskiej. W trakcie całego okresu prac (dwa miesiące) na remontowanym odcinku ul. Starogardzkiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu w relacji do Traktu Św. Wojciecha. Odbywać się on będzie jednym pasem, aby roboty mogły trwać na całości drugiego. Taka organizacja ruchu pozwoli zakończyć remont przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W trakcie remontu prędkość ograniczona będzie do 30 km/h. Ruch pieszych odbywać się będzie bez znaczących utrudnień, zachowany zostanie również dojazd do posesji.

Będzie bezpieczniej przy gdańskich szkołach 

Remont ul. Starogardzkiej - szczegóły zmian w kursowaniu autobusów

Remontowa organizacja ruchu dopuści ruch tylko w kierunku Traktu Św. Wojciecha, dlatego, w kierunku Maćkowych, autobusy linii 189 zostaną skierowane trasą objazdową. Od przystanku „Gościnna” 02 do krańca „Maćkowy” autobusy pojadą ulicami: Nowiny – Kampinoska – Srebrna – Kolorowa – Pastelowa – Niepołomicka – Starogardzka – Bartnicza (z pominięciem przystanków: „Nowiny” 02 i „Ukośna” 02, „Dom Pomocy Społecznej” 02). Na trasie objazdu obowiązują wszystkie istniejące przystanki. W kierunku powrotnym (tj. z Maćkowych do Wałów Piastowskich) autobusy pojadą stałą trasą. Zmiany obowiązują do końca sierpnia 2022 r.

Z kolei w dwóch innych liniach - 108 i 118 od poniedziałku 04.07.2022 r. w celu lepszej koordynacji nastąpi korekta powszednich rozkładów jazdy.

Na czym polega remont ul. Starogardzkiej?

Prace na ul. Starogardzkiej obejmą: sfrezowanie wierzchniej warstwy bitumicznej, ułożenie nowych warstw bitumicznych w śladzie istniejącej jezdni z wykorzystaniem konstrukcji jezdni jako podbudowy, wykonanie azylu na przejściu dla pieszych na wysokości Domu Pomocy Społecznej, wymianę nawierzchni istniejącego chodnika, wymianę krawężników, wykonanie nowego oznakowania.

Koszt prac wyniesie 2 863 517,79 zł brutto. Zgodnie z planem zakończenie remontu nastąpi 31 sierpnia.

Zakończył się remont nawierzchni na Długim Targu. Zobacz, jak teraz wygląda ulica