• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany pandemiczne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” - tylko niezbędnie wizyty gości

Zmiany pandemiczne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” - tylko niezbędne wizyty gości

Zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schronisku jest najważniejsze, dlatego podjęto decyzję o ograniczeniu wizyt w placówce i realizacji części zadań w trybie pracy zdalnej. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia - informuje gdańskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk".
26.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wolontariuszka Promyka na spacerze z podopiecznymi
Wolontariuszka Promyka na spacerze z podopiecznymi
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Bezpieczeństwo personelu schroniska, a co za tym idzie zapewnienie opieki przebywającym w nim zwierzętom, to priorytet. Musimy podjąć działania by zagwarantować ciągłość pracy i realizację zadań schroniska m.in. wykonywanie interwencji na terenie Gdańska - mówi Emilia Salach, zastępczyni dyrektora gdańskiego ZOO, zarządzająca schroniskiem „Promyk”.

Większość pracowników schroniska pracuje w systemie zmianowym, aby zapewnić opiekę nad 181 zwierzętami -  98 psami i 83 kotami.

Działalność statutowa "Promyka" będzie kontynuowana, ale zmianie ulegnie sposób wykonywania pewnych zadań. Wszystko po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i uniknąć zakażeń wśród  pracowników i klientów schroniska. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia 2022 i planowane są do piątku, 11 lutego 2022 włącznie (o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie).

 

Wizyty w schronisku

Wizyty osób z zewnątrz zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Schronisko prosi o powstrzymanie się od przywożenia darów (karmy, akcesoriów dla zwierząt itp.) oraz wizyt kurtuazyjnych. Wyjątkiem są: odbiór własnego zwierzęcia, dostawy i inne wizyty w konkretnym celu, niezbędne do funkcjonowania placówki.

Adopcje

- Finalizujemy rozpoczęte wcześniej procesy adopcyjne. Osoby zainteresowane adopcją psów i kotów proszone są o zapoznanie się z publikacjami na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych gdzie staramy się zamieszczać na bieżąco fotografie i opisy zwierząt gotowych do adopcji - mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska "Promyk". - W razie pytań, zachęcamy do kontaktu mailowego (biuro@schroniskopromyk.pl) oraz telefonicznego (58 522 37 80 w godzinach 8.00- 16.00) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Interwencje

Schronisko nadal realizuje interwencje na terenie Miasta Gdańska w trybie całodobowym. Zgodnie z regulaminem, dotyczą one bezdomnych psów i chorych kotów.

Wolontariat

Wolontariusze, z którymi są podpisane umowy odwiedzają podopiecznych wymiennie. Wspólnie z kierownictwem schroniska zostały ustalone zasady działalności Wolontariatu w dniach 26.01.2022- 11.02.2022. W ograniczonym gronie i na określonych zasadach Wolontariusze nadal wspierają procesy socjalizacyjne, rehabilitację oraz w razie potrzeby prace porządkowe. 

 

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska