Zmiany na skrzyżowaniach al. Grunwaldzkiej z al. Wojska Polskiego i ul. Szymanowskiego

Wyznaczenie linii segregujących ruch, a także pasa do skrętu w prawo, korekta przebiegu drogi rowerowej oraz wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania – to zmiany w organizacji ruchu, które we współpracy z Radą Dzielnicy Strzyża zostaną wprowadzone na al. Wojska Polskiego, al. Grunwaldzkiej i ul. Szymanowskiego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie wspomnianych ulic. Zmiany wprowadzone zostaną do końca czerwca.
22.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok z góry na skrzyżowanie.
Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z al. Grunwaldzką
fot. GZDiZ

Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego – al. Grunwaldzka

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu polegać będą na wykonaniu linii wyznaczającej dwa pasy, umożliwiające skręt w prawo z al. Wojska Polskiego w al. Grunwaldzką. Uporządkuje to obecną sytuację, w której pomimo braku oznakowania kierowcy ustawiają się po prawej i lewej stronie wlotu ulicy.

Kolejną zmianą będzie korekta zjazdu z drogi rowerowej w ciągu jezdni al. Wojska Polskiego na wspólny ciąg pieszo-rowerowy przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo ustawione zostaną tam słupki blokujące, uniemożliwiające wjazd samochodem na chodnik i nieprawidłowe parkowanie pojazdów. Z kolei po drugiej stronie al. Wojska Polskiego ustawiony zostanie znak zakazu zatrzymywania i postoju, co wyeliminuje problem parkowania pojazdów na chodniku i pozostawiania zbyt małej przestrzeni dla pieszych

Widok z góry na skrzyżowanie.
Skrzyżowanie ul. Szymanowskiego z al. Grunwaldzką
fot. GZDiZ

Skrzyżowanie ul. Szymanowskiego – al. Grunwaldzka

Obecnie przed skrzyżowaniem znajduje się nieoznakowana zatoka, służąca jako pas do skrętu w prawo z al. Grunwaldzkiej w ul. Szymanowskiego, a także przystanek autobusowy. Dzięki zmianom zatoka zostanie odpowiednio oznakowana, wskazując miejsce do zatrzymywania się pojazdów komunikacji miejskiej oraz wyznaczając pas do skrętu. Dodatkowo na samym skrzyżowaniu wymalowana zostanie strefa wyłączona z ruchu, oddzielająca tor ruchu pojazdów wjeżdżających na i wyjeżdżających z ul. Szymanowskiego. Odświeżone zostanie tam również oznakowanie poziome przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA