Szukasz nowej pracy? Zgłoś się na kurs programisty Invest in Pomerania

Kolejnych 126 osób będzie mogło wziąć udział w szkoleniu, które nauczy ich zawodu programisty. To efekt projektu realizowanego przez Invest in Pomerania, która podpisała umowę z trzecią już firmą, która podejmie się organizacji kursu. Udział w szkoleniu jest dofinansowywany w połowie z pieniędzy unijnych. 
01.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna w okularach ze słuchawkami na uszach siedzący przed wielkim monitorem komputera
Dobry programista to poszukiwana profesja na rynku pracy
fot. Jan Flasiński/ gdansk.pl

Jakie jest zapotrzebowanie na programistów w Pomorskiem?

Cykl reskillingowych szkoleń w ramach projektu Invest in Pomerania Academy przeprowadzi spółka Inter IT. 
 
- Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, bardzo silnie zmierzającego w stronę cyfryzacji. Prognozuje się, że przy aktualnej dynamice wzrostu sektora nowoczesnych technologii na Pomorzu wkrótce wystąpi deficyt programistów na poziomie 20 procent. Uzupełnianie kadr to niezbędne wsparcie rozwoju sektora IT na Pomorzu - informuje Anna Bochyńska z Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku, w ramach której działa samorządowa inicjatywa Invest in Pomerania.  

Armia 18 tysięcy programistów. Czy Gdańsk jest zagłębiem branży IT w Polsce?

Inter IT ma przeszkolić 126 osób, które będą miały szansę zdobyć kwalifikacje programisty Junior Java Developer. Program kursu obejmuje przynajmniej 240 godzin, a uczestnicy otrzymają dofinansowanie w wysokości 50 proc. dzięki funduszom unijnym z regionalnego programu operacyjnego. 
 
Informacje o szkoleniu przez Inter IT można szukać na stronie internetowej firmy. 
 
- Celem projektu Invest in Pomerania Academy jest inwestycja w kapitał ludzki. Przed osobami, które skorzystają ze szkoleń, otwiera się szansa na rozwój kariery w najbardziej przyszłościowej branży - przekonuje Monika Stokfisz z Invest in Pomerania.
 

Nie tylko nowe umiejętności, ale też szansa na zatrudnienie

Start szkoleń planowany jest na I kwartał 2023 roku. Ich finał ma zaś nastąpić do 30 listopada 2023 roku.
 
Co ważne, firma prowadząca kurs programisty, na zlecenie Invest in Pomerania, zobowiązuje się do tego, aby minimum 50 procent przeszkolonych przez nią osób znalazła później pracę w województwie pomorskim.
 
Umowa z Inter IT to już trzecia, dotycząca szkoleń IT, zawarta przez Invest in Pomerania. W efekcie porozumień zawartych pod koniec 2022 r. z Infoshare Academy oraz Pomorską Fundacją Inicjatyw Gospodarczych, nowe kompetencje może uzyskać niemal 350 osób. W lutym Invest in Pomerania podpisze jeszcze jedną, ostatnią już umowę z firmą, która zorganizuje kurs na programistę.
 
Koszt szkolenia jest różny, w zależności od firmy, która będzie prowadzić szkolenie. Założeniem jest dofinansowanie do 50 proc., ramowo do 6,5 tys. zł netto.
 
Łącznie w ramach projektu Invest in Pomerania Academy kwalifikacje programisty ma uzyskać 500 osób.

Nike wybrała Gdańsk na swoje pierwsze w Polsce centrum technologiczne. Szuka specjalistów IT

Invest in Pomerania to inicjatywa non-profit koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, spółkę samorządu województwa pomorskiego. Jej zadaniem jest pomoc inwestorom zagranicznym, którzy chcą realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Invest in Pomerania zrzesza 21 instytucji regionalnych, w tym miasto Gdańsk.
 
 

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy