Zaspa. “Rozszczekany” konkurs w GAK Plama. Wymyśliła go młoda mieszkanka dzielnicy

Piękność czworonożna niejedno ma imię, o czym można było się przekonać w czwartkowe wakacyjne popołudnie, 18 sierpnia, przed klubem GAK Plama na Zaspie. Odbyła się tu II edycja otwartego Konkursu psich piękności. Czworonogi podzielono na psy małe i duże, wybierano zwycięzców w czterech kategorie: najładniejszy psi nos, najładniejsze psie uszy, najładniejszy psi ogon, relacja właściciel - pies.
19.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Konkurs psich piękności odbył się po raz drugi na trawniku przed klubem GAK Plama na Zaspie
Konkurs psich piękności odbył się po raz drugi na trawniku przed klubem GAK Plama na Zaspie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Konkurs dla psów w Gdańsku

Do zabawy zgłoszono ponad 50 psów: małych i dużych, rasowych i kundelków, szczeniaków i “seniorów” - głównie z Zaspy i dzielnic ościennych. 

Publiczność zgromadzona na krzesłach i dywanach rozłożonych na trawniku przed klubem (przede wszystkim byli to właściciele uczestników konkursu, ale nie tylko) brawami nagradzała prezentacje czworonogów na wytyczonym wybiegu, a paradujące pary właściciel - pies barwnie przedstawiała Katarzyna Andrulonis, kierowniczka GAK Plama.

Po prezentacji przed publicznością, każdy z psów zatrzymywał się przed stolikiem jury, które miało bardzo trudne zadanie wyboru tych “naj”. 

 

Ponad 50 psów wzięło udział w konkursie urody przed GAK Plama
Ponad 50 psów wzięło udział w konkursie urody przed GAK Plama
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kategorie psiego współzawodnictwa

Czworonogi podzielono na psy małe i duże. W obrębie obu grup były te same kategorie:

  • najładniejszy psi nos
  • najładniejsze psie uszy
  • najładniejszy psi ogon
  • relacja właściciel - pies 

Zwłaszcza w tej ostatniej kategorii - ale nie tylko - wielu właścicieli chwaliło się talentami swoich zwierzęcych przyjaciół (było podawanie łapy i łapanie piłeczki, wskakiwanie na ręce właściciela, a nawet kręcenie ósemek między nogami idącej pani).

 

Katarzyna Andrulonis, kierowniczka GAK Plama ze swadą prowadziła konkurs
Katarzyna Andrulonis, kierowniczka GAK Plama ze swadą prowadziła konkurs
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kino w blokowisku od września

W przerwach, w których obradowali jurorzy, Katarzyna Andrulonis przypomniała, że od września Plama rusza ze swoim powakacyjnym rozkładem, m.in. z 10. już edycją Kina w blokowisku, którego pierwsza projekcja może zainteresować szczególnie wielbicieli psów - 6 września, na trawniku przed klubem zobaczyć będzie można “Truflarzy” (reż. Michael Dweck  i Gregory Kershaw). Obraz ten opowiada o relacjach człowieka i psa na przykładzie czworonogów specjalizujących się w wyszukiwaniu trufli.

 "Sekcja" - nagrodzony dyplom artystki z ASP: "Najbliższe mojemu sercu są drzewa"

Krzysztof i jego pies Chojrak na konkursowym wybiegu
Krzysztof i jego pies Chojrak na konkursowym wybiegu
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Każdy jest zwycięzcą

Zgodnie z założeniem imprezy, nagrody - psie smaczki, gadżety i akcesoria - otrzymały wszystkie zwierzęta biorące udział w konkursie. W każdej kategorii wybrano kilka pierwszych miejsc ex aequo, pozostali konkursowicze zajęli zbiorowe II miejsce.

Jak podkreślają organizatorzy, w wydarzeniu chodzi o bycie razem, rozmowy i nawiązanie nowych relacji, a nie o rywalizację. Pomysłodawczynią konkursu jest Zuzia, dziewczynka mieszkająca w sąsiedztwie Plamy, która z grupą koleżanek często odwiedza klub.

Zuzia przewodniczyła jury, prócz niej zasiedli: Adam Wojnarowski lekarz weterynarii z zaspiańskiej przychodni Awet przy al. Jana Pawła II, Magdalena Pronobis ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo oraz Agata Myga z GAK Plama.

Kino latem pod chmurką i nie tylko. Sprawdź, gdzie odbywają się nietypowe seanse filmowe


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KONKURSUW czasie wydarzenia przeprowadzono zbiórkę artykułów dla podopiecznych schroniska Sopotkowo.

 Wydarzenie sfinansowała Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec.