• Start
  • Wiadomości
  • XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaprasza przewodnicząca Agnieszka Owczarczak

XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaprasza przewodnicząca Agnieszka Owczarczak

W sobotę, 14 września, odbędzie organizowany już po raz piętnasty Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Specjalne zaproszenie z tej okazji skierowała do gdańszczan i turystów przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.
08.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak
Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak
zdj. Wioletta Krewniak


Od godziny 10 do 14 w sobotę, 14 września, siedziba Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1 (Nowy Ratusz) będzie otwarta dla wszystkich chętnych. W czasie sesji RMG każdy mieszkaniec, czy ktoś zainteresowany danym tematem, może zasiąść na balkonie wśród osób śledzących obrady. Tym razem będzie okazja, by zapoznać się z radnymi i ich pracą bezpośrednio. Będą też atrakcje, niespodzianki i konkursy. Wszyscy są mile widziani.

- Szanowni Państwo, mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, turyści, starsi, młodsi, osoby w każdym wieku, serdecznie zapraszam Was na dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska, który odbędzie się w sobotę 14 września. W programie mamy dla Was mnóstwo atrakcji – mówi w specjalnie nagranym na tę okazję zaproszeniu Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Zobacz zaproszenie przewodniczącej RMG:


Dla odwiedzający przygotowano różne strefy. Ten, kto lubi sport, będzie mógł poćwiczyć wiosłowanie na trenażerach, strzelanie z broni laserowej, czy sprawdzić się jako pilot samolotu w żyroskopie. Na dziedzińcu Nowego Ratusza staną też specjalne rowery z blenderami do koktajli, a nagrodą za wykręcenie kilometrów będzie pyszny sok. Odbędą się też zawody w poławianiu bursztynu.

Podczas ubiegłorocznej edycji Dnia Otwartego panowała wesoła i rodzinna atmosfera
Podczas ubiegłorocznej edycji Dnia Otwartego panowała wesoła i rodzinna atmosfera
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Będzie też Strefa EKO, a w niej mnóstwo konkursów, zabaw i wiedzy o ekologii przygotowanych m.in. przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku i  z udziałem Super Sortera (postaci wymyślonej na potrzeby kampanii edukacyjnej dotyczącej sortowania odpadów). Zajrzeć będzie można na stanowisko Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie ogromne maskotki zwierząt zauroczą nie jednego malucha.

W Strefie MUNDUROWEJ policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej przygotowali quizy o bezpieczeństwie, stanowisko daktyloskopii i slalom specjalnych alkogoglach. Będzie można wejść do radiowozu, czy przywitać się ze strażnikiem miejskim sprzed wieków. Straż Graniczna natomiast przyjedzie ze sprzętem używanym podczas działań służbowych, a Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej specjalnie dla gości zagra dwa mini koncerty. Straż Pożarna zaprezentuje, jak gasi się pożar i udostępni wozy strażackie.


Strefę ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNĄ zajmie się partner wydarzenia - Pałac Młodzieży w Gdańsku. Występy młodych artystów, stanowiska plastyczne, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a cztery godziny zabawy miną błyskawicznie.

Warto odwiedzić wszystkie strefy tematyczne, by móc odpowiedzieć na pytania w zaplanowanej na ten dzień grze terenowej. Uwaga! Rada Miasta Gdańska przygotowała nagrody. Na najmłodszych czekać będzie też malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowe zdjęcia z foto budki i upominki.

Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzą licencjonowani przewodnicy PTTK pokazując i opowiadając o miejscach na co dzień niedostępnych. Nieodłącznym elementem Dnia Otwartego jest możliwość spotkania z gdańskimi radnymi. Można poznać specyfikę ich pracy, a przy okazji zasiąść za stołem prezydialnym.