• Start
  • Wiadomości
  • XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Dla dzieci i dorosłych

XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Dla dzieci i dorosłych

Od godziny 10.00 do 14.00 w sobotę, 14 września, mieszkańcy miasta oraz turyści będą mogli spotkać się z gdańskimi radnymi, poznać specyfikę ich pracy, zakres praw i obowiązków oraz zapoznać się z elektronicznym systemem do głosowania. To również okazja, aby zasiąść za stołem prezydialnym, obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez Radę Miasta Gdańska, a także wziąć udział w festynie na dziedzińcu Nowego Ratusza.
03.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska, jedną z atrakcji jest zwiedzanie budynku Nowego ratusza z przewodnikiem
Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska, jedną z atrakcji jest zwiedzanie budynku Nowego ratusza z przewodnikiem
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W sobotę, 14 września, Radni Miasta Gdańska zapraszają do Nowego Ratusza na "Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska". W tym roku będzie okazja do zabawy w różnych strefach tematycznych.

XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaprasza przewodnicząca Agnieszka Owczarczak


Ten, kto lubi sport, będzie mógł poćwiczyć wiosłowanie na trenażerach kajakowych, strzelanie z broni laserowej, czy sprawdzić się jako pilot samolotu w żyroskopie. Na dziedzińcu Nowego Ratusza staną też specjalne rowery z blenderami do koktajli, a nagrodą za wykręcenie kilometrów będzie pyszny sok. Tradycyjnie odbędą się zawody w poławianiu bursztynu.

 

Na festynie RMG można m.in. zobaczyć jak wyglądali halabardnicy - strażnicy miejscy sprzed stuleci. Zdjęcie z Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska w 2016 r.
Na festynie RMG można m.in. zobaczyć jak wyglądali halabardnicy - strażnicy miejscy sprzed stuleci. Zdjęcie z Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska w 2016 r.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W Strefie Eko mnóstwo konkursów, zabaw i wiedzy o ekologii przygotowanych m.in. przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku i Super Sortera. Zajrzeć będzie można na stanowisko Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie ogromne maskotki zwierząt zauroczą nie jednego malucha.

Przewidziana jest także strefa mundurowa! Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przygotowali quizy o bezpieczeństwie, stanowisko daktyloskopii i możliwość przejścia slalomu w alkogoglach. Będzie można wejść do radiowozu, czy przywitać się ze strażnikiem miejskim sprzed wieków. Straż Graniczna przyjedzie ze sprzętem używanym podczas działań służbowych oraz Orkiestrą Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która specjalnie dla naszych gości zagra dwa mini koncerty. Straż Pożarna zaprezentuje gaszenie pożaru i udostępni wozy strażackie.

 

Dzień Otwarty Rady Miasta co roku przyciąga tłumy zainteresowanych mieszkańców i turystów. Można porozmawiać z radnymi, do dyspozycji zwiedzających jest Nowy Ratusz (dawny budynek Żaka) i dziedziniec, na którym tradycyjnie organizowany jest festyn
Dzień Otwarty RMG co roku przyciąga tłumy zainteresowanych mieszkańców i turystów. Można porozmawiać z radnymi, do dyspozycji zwiedzających jest Nowy Ratusz (dawny budynek Żaka) i dziedziniec, na którym tradycyjnie organizowany jest festyn
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzą licencjonowani przewodnicy PTTK pokazując i opowiadając o miejscach na co dzień niedostępnych.

Koordynacją strefy artystyczno-plastycznej zajmie się partner wydarzenia, niezastąpiony Pałac Młodzieży w Gdańsku. Występy młodych artystów, stanowiska plastyczne, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a cztery godziny zabawy miną błyskawicznie!

Warto odwiedzić wszystkie strefy tematyczne, by móc odpowiedzieć na pytania w zaplanowanej na ten dzień grze terenowej. Rada Miasta Gdańska przygotowała nagrody!

Na najmłodszych czekać będzie też malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowe zdjęcia z foto budki i upominki.

Radni Miasta Gdańska serdecznie zapraszają w sobotę, 14 września, w godzinach 10.00-14.00 do budynku Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1

 

plakat rmg

 

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże