PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaprasza przewodnicząca Agnieszka Owczarczak

XV Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaprasza przewodnicząca Agnieszka Owczarczak
W sobotę, 14 września, odbędzie organizowany już po raz piętnasty Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Specjalne zaproszenie z tej okazji skierowała do gdańszczan i turystów przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.
Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak
Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak
zdj. Wioletta Krewniak


Od godziny 10 do 14 w sobotę, 14 września, siedziba Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1 (Nowy Ratusz) będzie otwarta dla wszystkich chętnych. W czasie sesji RMG każdy mieszkaniec, czy ktoś zainteresowany danym tematem, może zasiąść na balkonie wśród osób śledzących obrady. Tym razem będzie okazja, by zapoznać się z radnymi i ich pracą bezpośrednio. Będą też atrakcje, niespodzianki i konkursy. Wszyscy są mile widziani.

- Szanowni Państwo, mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, turyści, starsi, młodsi, osoby w każdym wieku, serdecznie zapraszam Was na dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska, który odbędzie się w sobotę 14 września. W programie mamy dla Was mnóstwo atrakcji – mówi w specjalnie nagranym na tę okazję zaproszeniu Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Zobacz zaproszenie przewodniczącej RMG:


Dla odwiedzający przygotowano różne strefy. Ten, kto lubi sport, będzie mógł poćwiczyć wiosłowanie na trenażerach, strzelanie z broni laserowej, czy sprawdzić się jako pilot samolotu w żyroskopie. Na dziedzińcu Nowego Ratusza staną też specjalne rowery z blenderami do koktajli, a nagrodą za wykręcenie kilometrów będzie pyszny sok. Odbędą się też zawody w poławianiu bursztynu.

Podczas ubiegłorocznej edycji Dnia Otwartego panowała wesoła i rodzinna atmosfera
Podczas ubiegłorocznej edycji Dnia Otwartego panowała wesoła i rodzinna atmosfera
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Będzie też Strefa EKO, a w niej mnóstwo konkursów, zabaw i wiedzy o ekologii przygotowanych m.in. przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku i  z udziałem Super Sortera (postaci wymyślonej na potrzeby kampanii edukacyjnej dotyczącej sortowania odpadów). Zajrzeć będzie można na stanowisko Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie ogromne maskotki zwierząt zauroczą nie jednego malucha.

W Strefie MUNDUROWEJ policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej przygotowali quizy o bezpieczeństwie, stanowisko daktyloskopii i slalom specjalnych alkogoglach. Będzie można wejść do radiowozu, czy przywitać się ze strażnikiem miejskim sprzed wieków. Straż Graniczna natomiast przyjedzie ze sprzętem używanym podczas działań służbowych, a Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej specjalnie dla gości zagra dwa mini koncerty. Straż Pożarna zaprezentuje, jak gasi się pożar i udostępni wozy strażackie.


Strefę ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNĄ zajmie się partner wydarzenia - Pałac Młodzieży w Gdańsku. Występy młodych artystów, stanowiska plastyczne, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a cztery godziny zabawy miną błyskawicznie.

Warto odwiedzić wszystkie strefy tematyczne, by móc odpowiedzieć na pytania w zaplanowanej na ten dzień grze terenowej. Uwaga! Rada Miasta Gdańska przygotowała nagrody. Na najmłodszych czekać będzie też malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowe zdjęcia z foto budki i upominki.

Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzą licencjonowani przewodnicy PTTK pokazując i opowiadając o miejscach na co dzień niedostępnych. Nieodłącznym elementem Dnia Otwartego jest możliwość spotkania z gdańskimi radnymi. Można poznać specyfikę ich pracy, a przy okazji zasiąść za stołem prezydialnym.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl