Wystawa w Galerii Metropolia. Zobacz “Dzieci świata”, weź udział w konkursie plastycznym   

Wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii “Dzieci Świata” autorstwa podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in. z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP z Tonym Halikiem można odwiedzić w Galerii Metropolia do 15 kwietnia 2023 roku. 
29.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W holu galerii rozstawione stelaże, na których umieszczono zdjęcia
20230329_wystawa-dzikowska-metropolia_001_1599x1066
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Wystawa i konkurs plastyczny

W dniach 18 marca - 15 kwietnia gdańskie dzieci mogą zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni centrum handlowego - Galerii Metropolia. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny “Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.    

Kolejne dwie Otwarte Pracownie pojawią się na mapie Gdańska

Dzieci Świata” to kolejna wystawa po “Uśmiechu Świata” pokazująca różnorodność kulturową, empatię, wiarę i nadzieję, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. 

Jak pisze autorka w albumie “Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”: Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami."  

 

PLAKAT wystawa DZIECI SWIATA E. DZIKOWSKA_GDANSK

Wystawa pod honorowym patronatem Aleksandry Dulkiewicz

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.   

Życie influencerki od kulis. Zobacz „Instagramową rodzinę”

Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie będzie impulsem do niesienia im pomocy.   

Wystawa fotografii :”Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Gdańska i UNICEF Polska.